Сутичка за "Київську пустелю": конфлікт на Осокорках почала розслідувати поліція

Сутичка за "Київську пустелю": конфлікт на Осокорках почала розслідувати поліція

Фото: tov-tob.livejournal.com

Правоохоронці вивчають дії учасників сутичок на предмет порушень законів.

В одному зі спальних районів столиці зійшлися поліція та сотня молодих хлопців. Активісти прийшли боротися з незаконною, на їх погляд, забудовою біля мальовничих озер на Осокорках, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Щойно люди почали ламати паркан, поліція наблизилась до хлопців у футболках "Національних дружин" та "Нацкорпусу" та застосувала спецзасоби – сльозогінний газ і кийки. У відповідь у бік правоохоронців полетіло каміння, хтось запустив димову шашку. Сутичка не стала на заваді розбору конструкції, згодом невідомий розбив вікна у будівельному вагончику, котрий невдовзі загорівся. Після цього поліція та активісти знову помірялися силою, внаслідок чого кількох чоловіків затримали, а декому знадобилася допомога медиків.

Димові шашки та сльозогінний газ. На будмайданчику на Осокорках сталися сутички

Димові шашки та сльозогінний газ. На будмайданчику на Осокорках сталися сутички

Згодом в поліції пояснили, що прибули на виклик про те, що невідомі ламають паркан, а затримали тих, хто хуліганив і чинив провокації. Після цього правоохоронці поїхали, люди в формі дружинників також, а місцеві жителі безперешкодно продовжили розбирати будівельний паркан. Вони виступають проти забудови території, котру називають "Київською пустелею". "Я тут живу. Якщо тут забудують, заселять, озера тут не буде, воно вмре", - вважає один із киян. У цей же час двоє чоловіків просять дати дорогу пожежникам, бо вдалині димить бурова машина. Хто її підпалив – невідомо, але люди туди рятувальників пускати не хочуть.

Виявилося, що техніку хотіли врятувати представники забудовника. Вони переконують, що всі дозволи на будівництво у них є. "Всі їхні слова стосовно того, що будівництво незаконне, що в нас немає документів, є безпідставними", - запевнив керівник юридичного управління банку "Аркада" Максим Гуцал. Але активісти наполягають, що порушення кричущі. "Вони порушили генплан. Тут має бути зелена зона. Тут має бути зона відпочинку. Тут не може бути житлова забудова. Частину озер вони збираються засипати, бо вони їм непотрібні", - розповів представник громадської організації "Комітет протидії незаконним забудовам" Андрій Бобровський.

Поки диміли машини, розбрискувався сльозогінний газ і ламався паркан - на озері відпочивали люди.  Будинків біля води вони бачити не хочуть.  "Краще, щоби тут був парк", - кажуть вони.  Паркан на сотні метрів активісти за кілька годин знесли повністю. Після того на безлюдних пісках біля озера почала роботу слідча группа, а відпочивальники продовжили купатися.

Кореспондент ТСН Олена Мацюцька

Повʼязані теми:

Наступна публікація