Суд відкрив провадження за позовом Кличка проти Богдана: на засідання чиновників не покличуть

Суд відкрив провадження за позовом Кличка проти Богдана: на засідання чиновників не покличуть

Фото: УНІАН

Кличко скаржиться на перевищення повноважень Богданом.

Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження за позовом мера Києва Віталія Кличка до керівника Офісу президента України Андрія Богдана. Про це йдеться на сайті суду.

Суд розгляне позов за спрощеною процедурою - без повідомлення (виклику) сторін. Кличко, як відомо, просить суд визнати протиправними та такими, що вчинені з перевищенням наданих повноважень, дії Богдана щодо звернення до уряду з листом про внесення президенту подання  про звільнення Віталія Кличка з посади голови  КМДА.

Також окружний суд зазначив, що на 31 жовтня призначено засідання за позовом Кличка до прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, що також стосується звільнення. Кличко просить визнати протиправними дії Кабміну, який вніс президенту подання про звільнення Віталія Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації  у зв’язку із закінченням строку повноважень глави держави, а також  скасувати пропозицію прем’єр-міністра, що датована 4 вересня, про звільнення позивача з посади голови КМДА.

Нагадаємо, раніше керівник Офісу президента України Андрій Богдан звернувся до уряду з проханням подати необхідні документи для звільнення Віталія Кличка з посади керівника Київської міської державної адміністрації.  Кличко, своєю чергою, заявляв, що розподіл повноважень міського голови Києва та керівника столичної державної адміністрації нібито суперечить європейській практиці місцевого самоврядування 

4 вересня Кабмін під час засідання погодив звільнення Кличка з посади голови КМДА. Остаточне рішення має прийняти президент України Володимир Зеленський. Сам очільник столиці рішення уряду називає неконституційним.

Водночас прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що в Києві не припинилася корупційна практика впливу на столичну адміністрацію різноманітних груп. Очільник уряду заявив, що особисто дуже поважає Кличка: "Я би звільнив не його, а пана Столара (Вадим Столар, забудовник та підприємець, який нібито має вплив на Кличка - ред.) , але посади у цієї людини немає, тому зробити це було би неможливо".

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Відставка Богдана
Наступна публікація