Суд у Києві підтвердив, що у карантин не можна виходити з дому без паспорта

Суд у Києві підтвердив, що у карантин не можна виходити з дому без паспорта

Суд у Києві підтвердив, що у карантин не можна виходити з дому без паспорта

Фото: із соцмереж

Тому і штрафи за відсутність паспорта на вулиці є законними.

Суд у Києві підтвердив, що на період дії карантину в Україні, який продовжено до 31 серпня, не можна з'являтися в публічних місцях без документів, що посвідчують особу. Таке рішення законно відповідно до п. п.2 п.3 Постанови Кабміну №392. Тому і штрафи за відсутність паспорта на вулиці є законними.

Про це пише Юрліга.

Дарницький районний суд Києва розглянув справу про притягнення до адміністративної відповідальності чоловіка, який знаходився на вулиці без документів, що засвідчують особу, підтверджують громадянство або спеціальний статус, в період дії карантину.

Чоловік, перебуваючи в громадському місці (на зупинці), знаходився в стані алкогольного сп'яніння, і висловлювався нецензурно у бік перехожих і поліціянтів. Також він знаходився на вулиці без документів, що засвідчують особу, підтверджують громадянство або спеціальний статус.

На судовому засіданні свою провину в скоєнні інкримінованого правопорушення він визнав і не заперечував обставин, викладених в протоколі.

Відповідно до постанови Кабміну на період дії карантину забороняється перебування на вулицях без документів, що засвідчують особу, підтверджують громадянство або її спеціальний статус.

Відповідно до ст. 44-3 КУпАП, передбачена відповідальність за порушення правил щодо карантину.

Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення, рапорти, відеозаписи з нагрудних камер поліцейських, оцінивши всі обставини справи у їх сукупності, суд визнав чоловіка винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.

На нього накладено штраф в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 17 тисяч гривень на користь держави.

Варто зазначити, що відповідне рішення може бути оскаржене в апеляції.

Нагадаємо, що Кабмін подовжив дію адаптивного карантину в Україні через епідемію коронавірусу до 31 серпня, та встановив чотири рівні епідемічної небезпеки. Йдеться про "зелений", "жовтий", "помаранчевий" та "червоний" рівні карантину. 

Кожні п'ять днів в Україні переглядатимуть приналежність регіону до тієї чи іншої зони карантину. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація