Суд скасував пішохідну зону на вулиці Сагайдачного на Подолі

Суд скасував пішохідну зону на вулиці Сагайдачного на Подолі

Вулиця Сагайдачного / Фото: unian.net

Рішення кілька років тому ухвалила КМДА.

Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним та скасував розпорядження КМДА щодо перетворення частини вулиці Сагайдачного на столичному Подолі на пішохідну зону. Про це йдеться в опублікованому у Єдиному реєстрі судових рішень документі. Рішення датоване 18 травня 2020 року.

Зазначається, що у справі було шестеро позивачів, які не погодились з рішенням столичної влади і стверджували, що перекриття Сагайдачного порушує їхні права. Рішення про перетворення частини вулиці на пішохідну зону у вихідні та святкові дні було ухвалене 28  липня 2017 року. 

У своєму рішенні суд зазначає, що своїм рішенням КМДА вийшла за передбачені Конституцією повноваження, а крім того перекриття вулиці порушує низку законів, зокрема "Про автомобільні дороги", "Про місцеве самоврядування", "Про дорожній рух" тощо. Крім того столична влада має компенсувати позивачам судові витрати. Рішення може бути оскаржене у апеляційному суді.

Зазначимо, що через ремонтні роботи на вулиці, якою було організовано об'їзд пішохідної зони, на Сагайдачного відкрили одну смугу для руху автотранспорту.

Нагадаємо, пішохідними Сагайдачного та Контрактову площу спочатку зробили тимчасово на майже два місяці, згодом експеримент визнали вдалим і продовжили дію заборони проїзду.

Повʼязані теми:

Наступна публікація