Стрімке потепління та падіння бурульок у Києві: рятувальники дали поради

Стрімке потепління та падіння бурульок у Києві: рятувальники дали поради

Фото: УНІАН

Киян просять триматися на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбезпечніший маршрут руху вулицями міста.

На Києв чекає стрімке потепління. За прогнозом Українського гідрометцентру, 21 січня вночі у столиці очікується 9-11° морозу, вдень близько 0°. Температура вночі 22 січня 1-6° морозу, 23 січня – від 3° тепла до 2° морозу; вдень 1-6° тепла.

Внаслідок температурних перепадів на дахах будинків, на виступах будівель і на великих деревах утворюються крижані бурульки. А з підвищенням температури повітря збільшується ризик падіння бурульок на перехожих. На це звертає увагу киян "Київська служба порятунку".

Комунальна аварійно-рятувальна служба закликає мешканців міста бути обережними та дотримуватись основних рекомендацій:

  • звертайте увагу на наявність небезпечних утворень із криги і снігу на дахах будинків;
  • не заходьте за межі встановлених огорож, а в місцях їхньої відсутності звертайте увагу на наявність небезпечних утворень із криги і снігу на дахах будинків;
  • за можливості тримайтеся на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху вулицями міста;
  • будьте уважними під час прогулянок у парку, особливо з дітьми. На деревах утворюється значний сніговий покрив, подекуди з них може впасти велика брила снігу разом із бурульками. Тому, проходячи біля високих дерев, спершу необхідно переконатися, що немає загрози падіння снігу;
  • власникам автотранспорту не слід паркувати свої машини біля будинків;
  • якщо під час руху ви почули зверху підозрілий шум, у жодному разі не можна зупинятись, підіймати голову та роздивлятись, що відбувається – можливо, це схід снігу або крижаної брили; бігти від будівлі теж не можна, треба якомога швидко притиснутися до стіни, козирок даху стане укриттям.

Нагадаємо, сьогодні, 20 січня, у столиці була, найхолодніша ніч та ранок цьогорічної зими - стовпчики термометрів опустилися подекуди до -20°C – -21°C. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація