Страх або гіпноз: кияни слухняно віддають на вулицях гроші та золото зустрічній аферистці

Страх або гіпноз: кияни слухняно віддають на вулицях гроші та золото зустрічній аферистці

Фото: УНІАН

Шахрайка працює в місті вже кілька років, однак досі вона невловима для правоохоронців.

У Києві кілька років поспіль за однією схемою працює шахрайка. Вона підходить на вулицях із питанням, як кудись пройти, а потім зав’язує розмову, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Каже, я знаю, що вам дуже погано", - розповідає ошукана Юлія. Її перехожа Степаніда Філіпівна "розкрутила" на золоті прикраси та 500 гривень. Із ними зустрічна жінка почала робити маніпуляції, бо начебто батько Юлії страждає від наведеної порчі та може невдовзі померти. "Я їй дала в руку, вона якось так дмухнула – фокус. І немає ні монетки з грішми, ні золота", - розповіла постраждала. Такий точно трюк описує інша киянка на ім’я Віра. Цій жінці зустріч із аферисткою коштувала 1500 гривень.

У Києві помітили шахрайку, яка змушує людей добровільно віддавати ювелірні прикраси та гроші

У Києві помітили шахрайку, яка змушує людей добровільно віддавати ювелірні прикраси та гроші

В інтернеті описані десятки випадків зустрічей киян із тої самою шахрайкою. Ошукані люди відпускали випадкову знайому, коли та обіцяла, що за годину гроші та речі з’являться на своїх місцях. Коли ж цього не відбувалося, надурені люди зверталися до поліції. Там дали доручення оперативним підрозділам придивлятися до жінки невисокого зросту з карими очима, котрій на вигляд близько 60 років. "Ця ситуація аналізується, до нас надійшла одна заява з цього приводу", - уточнюють правоохоронці.

Жертви аферистки впевнені, що їх гіпнотизували, однак гіпнотерапевт Олексій Шевцов переконаний, що минулося без цього – гроші віддавали через переляк. "Розмахує руками, туди пройти, сюди пройти, торкається – і людина не розуміє, що відбувається, і в людини виникає страх", - твердить спеціаліст. На його думку, українці стають жертвами аферистів через надмірну безпечність, доброзичливість, бажання допомогти та сліпу віра у прокляття та інші магічні речі. "Підходить незнайома людина – потрібно одразу вмикати мозок", - застерігає він. Порада гіпнотерапевта: якщо вас зупиняють і задають якесь просте питання – відповідайте і йдіть геть. Проблеми починаються, як тільки аферисти розуміють, що зуміли збити з панталитку потенційну жертву. 

Кореспондент ТСН Наталія Гончарова

Повʼязані теми:

Наступна публікація