Столичний професор хоче поставити пам'ятник найкращому в Україні чорнозему, знайденому в Одеській області

Автор
Інна БоднарІнна Боднар
Дата публікації
Перегляди
2511
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Столичний професор хоче поставити пам'ятник найкращому в Україні чорнозему, знайденому в Одеській області

Фото: Associated Press

Еталон українського чорнозему знайшовся в Любашівці.

У Києві біля університету біоресурсів хочуть поставити пам'ятник українському чорнозему. Ініціатор - професор ЗВО ґрунтознавець Віктор Забалуєв.

Він упевнений, що Україна - унікальна країна, бо майже всю її територію вкривають родючі ґрунти, які варто увічнити, йдеться в сюжеті ТСН. 19:30.

На пошуки еталону чорнозему Забалуєв витратив не один рік. Він давав завдання студентам досліджувати землю в своїх областях. Після довгих пошуків - еталон українського чорнозему знайшовся в Любашівці, що на Одещині.

У тутешньому районі земля скрізь різна, але шматочка, який гуляє,вже майже не має. Розорані, навіть, так звані малопродуктивні землі. Так, на одному з полів, які не оброблялося близько 15 років, нині зеленіє павловнія. На іншій ниві французька компанія вирощує шавлію.

До слова, французи в Любашівському районі збудували ще й завод, де із шавлії вичавлюють олію, яку вивозять до регіону Ґрас та використовують як сировину для виробництва парфумів та косметичних засобів світових брендів.

Професор віднайшов, де в Україні найкращий чорнозем, і хоче поставити йому пам'ятник

Професор віднайшов, де в Україні найкращий чорнозем, і хоче поставити йому пам'ятник

Агрономи переконують, що у Любашівці один із найкращих грунтів в Україні. Аби дізнатися, чи справді це так, журналісти ТСН відвезли землю на аналізи до лабораторії університету біоресурсів. Там її перетерли, розчинили, та визначили, що гумусу в чорноземі - цілих 5%. І це ледь не вдвічі більше, ніж на більшості полів.

Тим, що еталон чорнозему знайшли саме в Любашівці - тутешні аграрії пишаються, хоча цьогоріч не можуть похвалитися великими врожаями. Кажуть, замало вологи в такій родючій землі. Нині мізкують над тим, як змінити технологію обробітку, аби вода трималася в ґрунті. Тим часом київський професор мізкує над тим, як шмат землі з Одещини перевезти до Києва.

Землю для пам'ятника вже й викопували, але куб для постамента висох та розсипався. Нині професор вивчає методи бальзамування чорнозему. І шукає спонсора, який би профінансував витрати на встановлення першого пам'ятника українській родючій землі.

Нагадаємо, що аграрії півдня та сходу України називають 2020 рік найгіршим. Найбільших збитків зазнала Одеська область. Там загинула третина врожаю озимих. Урятувати поля могла б система зрошення, але її майже всю порізали та повивозили на брухт. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2511
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація