Столичний музей Івана Гончара залило гарячою водою

Столичний музей Івана Гончара залило гарячою водою

Експонати вдалося врятувати.

Затопило історичні цінності у центрі Києва. Відомий столичний музей Івана Гончара поблизу Лаври залило гарячою водою. Працівники музею з четвертої ранку самотужки витягували на сухе унікальні експонати. Врятували практично усе, але без реставрації не обійдеться, йдеться в ТСН.16.45

Після прориву на теплотрасі гаряча вода залила експозицію у підвальному приміщенні. Ремонтники з 9 ранку намагаються відкачати воду, але вона все прибуває.

Головний інженер музею Костя  веде у підвал. Ноги обпікає, температура води майже вісімдесят градусів. За якусь мить Костя розчиняється у парі. Ніби з туману випливають репродукції старих фотографій статечних українців та їхніх красунь - жіночок. 

Відомий столичний музей Івана Гончара залило гарячою водою

Відомий столичний музей Івана Гончара залило гарячою водою

Найцінніші і найвразливіші експонати працівники музею винесли ще вночі - це ікони, картини, музичні інструменти. В останню чергу виносять кераміку - вона не дуже боїться води. 

Труби прорвало о 3 ночі, з четвертої ранку директор музею разом з працівниками уже носили унікальні експонати на другий поверх - в кабінети, комори, коридори. Більшість експонатів таки встигли нахапатися вологості.  Тепер треба сушити і чекати, чи, бува, не вилізе підступна пліснява, кажуть музейники. 

Перепад вологості і температури дуже шкідливі для експонатів, бо температура і вологість мають бути стабільними. А от саму будівлю просто просушити не вдасться, потрібен ремонт. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація