Столичні копи заохочують розпиття алкоголю в самому центрі Києва. Експеримент ТСН

Столичні копи заохочують розпиття алкоголю в самому центрі Києва. Експеримент ТСН

Фото: ТСН

"Пийте", - казали правоохоронці перехожим, котрі питали їх про штрафи.

На розгляд Верховної Ради надійшов законопроект, котрим пропонується у 20 разів збільшити штрафи за розпиття алкоголю в громадських місцях – замість 17-75 гривень карати за таке порушення 340-700 гривнями. Доки депутати думають, журналісти вирішили переконатися, як працюють теперішні штрафи і що буде за пиятику в самому центрі Києва, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У пляшку з-під коньяку було розлито подібний за кольором яблучний сік, із собою прихоплені шоколадка і пластикові стаканчики. На Майдані на пару, що відпочивала подібним чином, ніхто, крім кількох перехожих, уваги не звернув. Тоді "гуляки" перемістилися поближче до машини патрульної поліції, однак і в кількох метрах від неї поміченими не були. Врешті знахабнілі "п’янички" почали робити селфі з пляшкою на тлі автомобіля, але навіть це не привернуло уваги правоохоронців.

Журналісти ТСН розпивали "коньяк" у центрі Києва, щоб перевірити реакцію поліцейських

Журналісти ТСН розпивали "коньяк" у центрі Києва, щоб перевірити реакцію поліцейських

Прогулянка Хрещатиком із тою самою пляшкою так само не дала жодних результатів – реакцією перехожих було радше співчуття, а інколи навіть заздрість. Поблизу патрульних журналісти вирішили вдати з себе іноземців і почали розмовляти англійською – правоохоронці зупинилися, подивилися, і пішли собі далі. 3-годинна прогулянка самісіньким центром із зупинками на лавках нічого, окрім привітного ставлення оточуючих, не виявила.

Тоді експеримент було вирішено посилити: компанія стала чисельнішою, в кожного з руках з’явилася відкрита пляшка з нібито пивом – насправді тим-таки соком. Зухвалість молодих "пияк" засмутила лише охоронця в дворі, котрий грозився викликати поліцію. "Штраф заплатите, це алкогольний напій, до вашого відома", - попереджав він. Але що відомо вахтерові, виявилося невтямки самим патрульним, до яких "гуляки" пішли самостійно. На запитання про пасивність один  із копів здивувався: "А що, неможна з пивом?". Та на ошелешене зустрічне питання, чи можна пити пиво відкрито на вулиці, відповів: "Пийте".

На офіційний запит, як мають реагувати правоохоронці на факт публічної пиятики і яка статистика оштрафованих за це порушення, поліція ТСН не відповіла. Можливо, коли штрафи зростуть, позиція охоронців порядку зміниться.

Кореспондент ТСН Наталія Гончарова

Повʼязані теми:

Наступна публікація