Столичні дигери виявили значну кількість нечистот в колекторі: де взялися відходи і чому вони небезпечні

Столичні дигери виявили значну кількість нечистот в колекторі: де взялися відходи і чому вони небезпечні

Місцями товщина речовини становить пів метра.

У Києві дигери виявили нечистоти в колекторі, по якому протікає водойма Сирець. У певних місцях товщина речовини становить пів метра. Що це за маса та звідки взялася - у сюжеті ТСН.19:30. 

Маслянисті відходи Сергій з друзями-дигерами побачив в одному зі столичних колекторів. Консистенція маси схожа на морозиво. Запах має фекально-скипидарний, каже Сергій. Рухатись через масне місиво довелося із серйозними зусиллями.

"Воно там тече-тече, але потім наступає вузька ділянка, де вода трохи застоюється. Там збирається цей жир. Там був пласт товщиною приблизно пів метра і довжинрою метрів 30-50", - розповів дигер Сергій Могилін.

У цьому місці річка протікає переважно промзоною. По берегах лежить різний непотріб. Сергій помічає білу пляму, схожу на ту речовину, що в колекторі, а за декілька метрів усі ці нечистоти йдуть у велике плавання.

У цьому місці річка Сирець впадає в озеро Кирилівське, а далі через каскад озер просто в Дніпро.

У київській водоймі Сирець дигери виявили значну кількість нечистот

У київській водоймі Сирець дигери виявили значну кількість нечистот

Для подібних явищ у світі навіть вигадали неологізм – жирберг: поєднння слів "жир" і "айсберг". Але на відміну від арктичних вод, колекторні айсберги становлять велику небезпеку. Одна з причин їх утворення в Україні – це незаконні врізування в каналізаційні системи.

"Абсолютний каналізаційний колапс. Тобто цей жир застигне, заблокує абсолютно всю трубу і відповідно нечистоти, які скидались, будуть повертатись у місце, з якого вони вийшли", - розповіла екологиня Мар'яна Гінзула.

На момент виходу сюжету відповідальний підрозділ Держекоінспекції не відреагував на запит ТСН. Водночас у Київавтодорі пообіцяли найближчим часом виявити точне місце врізування і ліквідувати закупорення.

Кореспондент ТСН Антон Коцуконь.

Повʼязані теми:

Наступна публікація