Старт другого етапу судової реформи позначиться ліквідацією Печерського районного суду Києва

Старт другого етапу судової реформи позначиться ліквідацією Печерського районного суду Києва

Замість нього та ще одного столичного суду виникне нова структура.

Легендарний Печерський районний суд Києва підлягатиме ліквідації в межах другого етапу судової реформи, котрому дав старт підписанням відповідних документів президент Петро Порошенко. Замість цього органу правосуддя та Голосіївського райсуду має бути створено Центральний окружний суд, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Будівля у дворику на Хрещатику, 42 бачила чи не всіх політиків сучасної України. В її стінах билися, голодували, ридали та раділи. У 2001 році там вперше судили Юлію Тимошенко за хабарі Лазаренку, контрабанду російського газу та ухиляння від сплати податків. Голова суду Микола Замковенко тоді звільнив Тимошенко з-під варти, після чого змінив крісло керманича суду на депутатське у Верховній Раді. 

Суд-легенда: ТСН зібрала найяскравіші віхи історії Печерського суду

Суд-легенда: ТСН зібрала найяскравіші віхи історії Печерського суду

У 2007 році, ламаючи двері, тодішній голова суду Володимир Колісниченко разом із тодішніми регіоналами відвойовував крісло керівника і печатку суду в бійці, в котрій постраждала молода дівчина-секретар. Наступна хвиля уваги до суду припала на 2011 рік – тоді на лаві підсудних опинилися Юлія Тимошенко та Юрій Луценко. Процес тривав кілька місяців, прихильники та противники політиків збиралися на Хрещатику щодня, разом із ними завжди перебував і спецпідрозділ "Беркут". Журналісти того пекучого літа чи не цілодобово "варилися" у дворі-колодязі. Спекотно було і всерЕдині будівлі – суддя Родіон Кірєєв на процесі над Тимошенко ніби спеціально обрав найменшу залу, щоби відвідувачам було незручно. У схожих умовах судили і Юрія Луценка – через його процес відомим став суддя Сергій Вовк.

Після Революції Гідності з Сергія Вовка та ще двох суддів Печерського суду зняли недоторканність. Генпрокуратура хотіла заарештувати їх, але судді Голосіївського суду колег відстояли. Від 2015 року в  Печерському суді відбуваються процеси проти колишніх регіоналів, найгучніший з-поміж яких – справа Олександра Єфремова. Його звинувачують у сепаратизмі, державній зраді та створенні "ЛНР", але згодом суд переводять на Донбас, а в Печерському суді знову з’являється Юлія Тимошенко з натовпом шанувальників та гучномовцями. Цієї осені вона прийшла підтримати Міхеіла Саакашвілі, якому обирали запобіжний захід у справі, в котрій ГПУ звинувачує грузинського політика в сприянні соратникам Януковича та укритті їхньої злочинної діяльності.

Експерти порахували, що досі  Печерський районний суд столиці був найзавантаженішим судом України. Навіть у ці хвилини там тривають засідання. І поки інтернет спільнота кепкує над  ліквідацією суду, у  професійних колах не до жартів, бо фахівці побоюються, що насправді за цією адресою зміниться хіба табличка, а суддів чекає іще більший контроль влади.

Як уже повідомлялося, президент Петро Порошенко підписав укази про ліквідацію та створення місцевих судів в Україні. Заступник глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов заявив, що в рамках стратегії судової реформи, затвердженої відповідним указом, а також на виконання вимог закону "Про судоустрій та статус суддів", до підписання пропонуються укази щодо реорганізації системи правосуддя, зокрема ліквідації, створення те реорганізації певних судів. Він зауважив, що це стосується як місцевих судів, так і судів апеляційної інстанції. Філатов повідомив, що будуть створені Окружні господарські суди, замість судів у районах також будуть створені окружні суди. "Це буде уніфікований підхід до всіх судів першої інстанції", - сказав він. 

Кореспондент ТСН Ганна Бока

Повʼязані теми:

Наступна публікація