У КМДА дали поради, що робити у випадках задимленості
У Києві зафіксовано забруднення повітря через активну роботу котлових систем у приватному секторі через похолодання.
Про це повідомляє Управління екології та природних ресурсів КМДА.
"Наразі погодні умови сприяють накопиченню шкідливих домішок в атмосферному повітрі. Спостерігається область високого тиску з антициклонічним характером погоди, що характеризується слабким вітром. Ці погодні умови перешкоджають перемішуванню атмосферних шарів повітря та сприяють накопиченню забруднюючих речовин на поверхні землі. У зв’язку з різким зниженням температурних показників мешканці приватних садиб почали активно спалювати тверді побутові відходи, до яких також потрапляє сміття з пластиком, що впливає на забруднення повітря", – зазначив в. о. начальника Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Савченко.
Згідно з даними Saveecobot, станом на 17:00 20 січня середній індекс якості повітря по Києву становить - 106 (шкідливий рівень для чутливих груп).
Фахівці дали поради, що робити у випадках задимленості:
- обмежити перебування на відкритому повітрі. Дітям і вагітним жінкам слід відмовитися від тривалих прогулянок;
- тримати вікна зачиненими, особливо вночі і рано вранці;
- ввімкнути системи кондиціонування та очищення повітря;
- проводити вологе прибирання, поставити ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря;
- збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих. Для відновлення втрати солей та мікроелементів рекомендується пити підсолену і мінеральну лужну воду, молочно-кислі напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки, мінералізовані напої, киснево-білкові коктейлі.
- якщо у вас з’явилася задишка, кашель або безсоння, необхідно звернутися до лікаря.
Нагадаємо, у Києві упродовж тижня фіксували високий рівень забруднення повітря, що збережеться у найближчі дні. Гранично-допустиму концентрацію шкідливих речовин у повітрі було перевищено вдвічі-всемеро.