Стала відома програма міжнародного фестивалю світла і медіа-мистецтва Kyiv Lights Festival

Стала відома програма міжнародного фестивалю світла і медіа-мистецтва Kyiv Lights Festival

Головним фестивальним майданчиком стане Поштова площа - тут будуть показані конкурсні роботи з 3D-маппінгу та віджеінгу.

Сьогодні стала відома програма першого міжнародного фестивалю світла і медіа-мистецтва Kyiv Lights Festival (KLF). Фестиваль пройде з 12 по 14 травня в Києві за підтримки компанії "Київстар".

Головним фестивальним майданчиком стане Поштова площа - тут будуть показані конкурсні роботи з 3D-маппінгу та віджеінгу. Іншими локаціями Kyiv Lights Festival стануть Контрактова площа, Михайлівська площа, Андріївський узвіз, Театр на Подолі, Port Creative Hub, Парк Кіото, ЦУМ і Пішохідний міст.

Крім цього вперше в Україні в рамках позаконкурсної програми покаже свої арт-роботи всесвітньовідомий австралійський медіа-художник Крег Волш, знаменитий у всьому світі своїми неймовірними проекціями на водні поверхні та дерева.

Фестиваль на три дня змінить архітектурний вигляд центру столиці та продемонструє головні досягнення відеодизайнерів, художників світла і лазера, віджеїв і сучасних художників з Європи, Азії та Австралії. Подібні заходи вже кілька років збирають багатотисячні аудиторії в Берліні, Єрусалимі, Сіднеї та інших світових столицях. Kyiv Lights Festival включено до офіційної програму заходів, приурочених до Євробачення.

Відкриття фестивалю відбудеться 12 травня о 21.00 на Поштовій площі. На глядачів чекає шоу дронів та грандіозне 3D-шоу на будівлі Річкового порту. Поштова площа стане головним фестивальним майданчиком, де будуть проходити покази конкурсних робіт: конкурс 3D-маппінгу 12 травня з 21.20 до 23.00, а конкурс віджеїнгу 14 травня з 21:00 до 22:30. По завершенні конкурсу будуть оголошені головні призери.

Для тих, хто не зможе відвідати конкурс 3D-маппінгу в перший день фестивалю, 13 травня пройде ретроспектива робіт учасників.

Справжньою подією на KLF стане участь у позаконкурсній програмі австралійського художника Крега Волша. Вперше в Україні будуть показані його інноваційні проекти - проекції на водні поверхні і дерева. Крег Волш отримав світову популярність завдяки унікальним світловим інсталяціям, для створення яких він використовує особливості навколишнього середовища. Його роботи викликали величезний інтерес глядачів на фестивалях візуальних мистецтв і виставках в Японії, Сінгапурі, Австралії, Німеччини, Франції, Великобританії та США.

Також в рамках Kyiv Lights Festival пройде ряд інших цікавих подій: на фасаді Театру на Подолі будуть представлені три постановки в жанрі світло-живопису, на фасаді ЦУМу буде показане унікальне світло-музичне шоу, а пішохідний міст перетвориться на динамічну інсталяцію, яка постійно буде змінювати колір та інтенсивність освітлення.

До міжнародного конкурсу 3D-маппінгу та віджеїнгу запрошуються відео художники з усього світу. Роботи учасників конкурсної програми Kyiv Lights Festival оцінюватиме міжнародне журі, що складається з експертів медіа-арту: директор фестивалю Visual Brasil, багаторазовий переможець конкурсів віджеїнгу по всьому світу Рікардо Кансадо, відомий як VJ Eletroiman, відеохудожник, програміст і дизайнер інтерактивних медіа Нікола Павоне, відомий як Vj Luper, глава Асоціації проекційного маппінгу Японії Мічіюкі Ішіта, куратор Відкритого архіву українського медіа-арту, куратор "Нової художньої школи", один з найвідоміших викладачів медіа-арту в Україні Яніна Пруденко і керівник департаменту маркетингових комунікацій в "Київстар" Юрій Чорненький. Крім основних призерів фестивалю за допомогою голосування глядачів буде визначено володаря "призу глядацьких симпатій". Загальний призовий фонд конкурсу становить 125 000 грн.

Організаторами Kyiv Lights Festival виступили:

- івент-агентство НЕБО, яке за 9 років роботи отримало більше 40 нагород на профільних конкурсах (Eventарізація, Золотий пропелер, Event Awards) і провело понад 300 заходів;

- студія Front Pictures, всесвітньо відома своїми рішеннями для масштабних візуальних шоу. Саме вони створювали відео виступу Джамали на Євробаченні, робили проекційне шоу на дзвіниці Софії Київської до 1530-ї річниці заснування міста, а також займалися візуальною частиною знаменитого танцю з водою на America's Got Talent, який набрав мільйони переглядів в мережі Інтернет;

- компанія Enjoy! Media, яка з 2010-го року займається продюсуванням Джамали, переможниці "Євробачення - 2016". Крім Джамали компанія Enjoy! у різні роки працювала з такими відомими українськими артистами, як ONUKA, The Maneken, Бумбокс, Pianoбой та ін.

Генеральним інформаційним партнером фестивалю виступив канал 1+1.

Kyiv Lights Festival пройде за підтримки компанії "Київстар".

Офіційний сайт Kyiv Lights Festival.

Kyiv Lights Festival в facebook.

Наступна публікація