Спробуйте не допустити дитину на уроки: у Києві батько-адвокат відмовився залишати сина на самоізоляції

Спробуйте не допустити дитину на уроки: у Києві батько-адвокат відмовився залишати сина на самоізоляції

Фото: Associated Press

Керівництво школи розгубилося і прийняло рішення все ж дозволити дитині ходити до школи, але займатися в ізоляторі.

В одній з київських шкіл учень захворів на коронавірус. Відповідно, весь клас відправили на самоізоляцію. Але батько одного з учнів, адвокат за професією, категорично відмовився відправляти сина на самоізоляцію.

Про це повідомила директорка Департаменту освіти і науки Київської міськради Олена Фіданян.

Освітянка розповіла, що батько привів сина до школи зі словами: "Спробуйте не допустити на уроки! Ви порушите статті такі-то, законів таких-то".

Керівництво школи розгубилося і прийняло рішення все ж дозволити дитині ходити до школи, але займатися в ізоляторі.

"Що робити? Приймають рішення: дитину прийняти  (ну не битися ж). Та його однокласники вдома і дитина, навіть маючи негативний тест, може бути носієм. Отже, саджати її в інший  (паралельний клас) не можна. Забирають та ведуть в ізолятор. На жаль, медичної сестри в школі немає… До дитини в ізолятор іде психолог. Учню пропонують підключитися до онлайн-уроків, які вже організовано для його однокласників, які в цей час перебувають вдома. Дитина навчається в шкільному ізоляторі дистанційно два уроки. Тато регулярно телефонує та цікавиться, як справи. За два уроки він дитину забирає мовчки...", - написала Фіданян.

Освітянка припускає, що батько так себе поводив, напевно, щоб реалізувати себе як професіонал в царині права, продемонструвати силу своєї юридичної обізнаності та показати дитині, як її любить тато.

"Які закони порушив тато-адвокат? Немає закону, який карає за моральне знущання над працівниками школи. Та й взагалі, не існує мірила покарання за зневагу. Думаю, що тато усе зафіксував. Здійснював аудіозапис усього, що відбувалося. Можливо, прослуховував, що було з дитиною в ізоляторі", - зазначила вона.

Фіданян каже, що не здивується, якщо Департаменту освіти і науки Київської міськради отримає адвокатський запит.

"Та все ж, для чого це було зроблено? Для чого рідна людина свідомо привела свою дитину до школи й демонструвала, що тато сильніший за інших. Можливо, це один з різновидів психологічного насильства? Й родину варто просто пожаліти? Мені здається, що пошесть, яка охопила усю нашу планету, добирається й до наших людських душ, дає ускладнення на мораль і сумління…", - підсумувала освітянка.

 

Говорите, що у нас пагано з системою освіти? Та у нас усі такі освічені, що просто ЖАХ Ситуація. У класі захворів...

Опубліковано Olena Fidanian Середа, 25 листопада 2020 р.

Нагадаємо, станом на 25 листопада у Києві були закриті на карантин п’ять шкіл. На дистанційному навчанні загалом 1041 клас у 268-ми школах. Усього хворих на коронавірус школярів у Києві – 1277. Також хворіють більш як 850 педагогів.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація