Справжній Ярослав Мудрий: у Києві відкрилася виставка, що руйнує історичні міфи РФ і СРСР

Справжній Ярослав Мудрий: у Києві відкрилася виставка, що руйнує історичні міфи РФ і СРСР

Фахівці кажуть, що до спадщини Київської Русі росіяни звернулися через кризу власної ідентичності.

У Києві відкрилася виставка, на якій можна буде побачити справжні, а не нав'язані радянською пропагандою зображення Ярослава Мудрого та його оточення. До експозиції також увійшли князівські печатки, жіночі прикраси часів Київської Русі та інші артефакти, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Виставку підготував канал 1+1 спільно з Київдержадміністрацією. На відкритті показали уривок зі стрічки "Україна. Повернення історії", авторам якого вдалося відтворити зовнішність Ярослава Мудрого. На їхню думку, образ князя з довгою бородою може бути штучним витвором ідеологів, які намагалися зробити київського правителя схожим на пізніших московських князів. Стверджувати це незаперечних підстав немає, однак реальний Ярослав виглядав інакше – доводить автор кінострічки Аким Галімов.

У Києві презентували унікальну виставку, яка руйнує радянські міфи про історію України

У Києві презентували унікальну виставку, яка руйнує радянські міфи про історію України

Про підміну історичних фактів в унісон твердять й історики, на думку яких Російська імперія полюбляла користуватися вигідними собі легендами, а не реальними історичними фактами. Тому підміна та викривлення дійсності – повсюдна практика росіян і досі. "Існувала лише династія князівська наша, з Києва, але еліта була татарська, ментальність ординська. І в XVII столітті усвідомили, що вони нащадки Київської Русі. Навколо цієї парадигми існувало ще одне питання: а де джерела, коріння ідентичності, а таких було дуже мало... Вони починають збирати артефакти, щоб підбити історію під себе, щоб вивести покоління людей, які сьогодні беруть зброю і йдуть убивати "хохлів". Їм знадобилася два сторіччя знищення нашої історії", - вважає історик Олександр Алфьоров.

Череп онука Ярослава Мудрого Ізяслава з первісного князівського поховання, що в Луцькому замку, виявили в 1989 році, і тепер знову дістали для дослідження. Антропологи з ним уже попрацювали, а автори фільму взялися за його ДНК. Що з'ясувалося – дізнаємося в День Незалежності під час показу стрічки на телеканалі 1+1. Його автор Акім Галімов лише обмовився, що через отриманий результат дослідження навіть довелося змінювати попередній сценарій фільму.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Повʼязані теми:

Наступна публікація