Справа Шеремета: як минула акція "200 днів брехні" на підтримку ув'язнених

Справа Шеремета: як минула акція "200 днів брехні" на підтримку ув'язнених

Фото: ТСН

Загалом акція тривала понад трьох годин і завершилася мирно.

У суботу, 4 липня, у двох десятках українських міст відбулася акція "200 днів брехні" на підтримку музиканта, лікарки і медсестри, яким оголосили підозру у вбивстві журналіста Павла Шеремета. Тисячі людей заступились за Андрія Антоненка, Юлію Кузьменко та Яну Дугар.

Найчисельніша акція відбулася у Києві - з концертом, спецефектами і ходою. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

За два тижні буде чотири роки як машина, в якій був Павло Шеремет, вибухнула просто в центрі Києва. Журналіст загинув, його друзі та колеги вимагали від слідства знайти вбивць. І от через 3,5 роки сенсаційна заява – знайшли. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що мають безліч доказів. Розвідку камер начебто проводила Яна Дугар, бойова медичка, начебто підкладала бомбу дитяча кардіохірургиня Юлія Кузьменко, а організував це все буцімто музикант Андрій Антоненко. Як тоді казали, "культивуючи велич арійської раси".

4 липні сотні людей прямували до парку Шевченка опівдні. На акцію прийшли ті, хто не вірить у винуватість цих людей. За ці 200 днів майже всі докази вини перетворилися на докази невинуватості, так вважають учасники акції підтримки.

"Можна зупинитися на фактах росту, зовнішності, татуювання. Бо вже очевидно, що на відео це не ті люди і там є алібі, беззаперечні алібі, які ніяк не можна спростувати", - каже співорганізатор акції Сергій Мазур.

На акції були присутні жінка Андрія Антоненка Світлана із сином Віктором, сестра Юлії Кузьменко Ольга разом із донькою.

Справа Шеремета: у 20 українських містах відбулися акції на підтримку звинувачених

Справа Шеремета: у 20 українських містах відбулися акції на підтримку звинувачених

З парку Шевченка колонна рушила до Міністерства внутрішніх справ. Багатотисячний натовп заповнив бульвар Шевченко. На підходах до Хрещатика натовп перебував у синьо-жовтому диму.

Біля Міністерства внутрішніх справ в оточенні загонів поліції та Нацгвардії на асфальті намалювали графіті. Активісти вигукували "досить брехні".

Далі рушили до Офісу президента. Там на вході всіх перевіряли, аби учасники акції не пронесли нічого зайвого.

Загалом акція тривала понад трьох годин і завершилася мирно.

Ані з Міністерства внутрішніх справ, ані з Офісу президента до протестувальників ніхто не вийшов.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
859
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація