Справа Кучапіна: Геращенко заявив, що правоохоронці перевірять усі версії загибелі волонтера, а також з'явився свідок

Справа Кучапіна: Геращенко заявив, що правоохоронці перевірять усі версії загибелі волонтера, а також з'явився свідок

Фото: Київ Оперативний

Поліція чекає на висновки низки судово-медичних експертиз.

Правоохоронці перевірять усі версії загибелі волонтера, керівника "Будинку милосердя" Олексія Кучапіна. Під час огляду місця його загибелі фактів, які одразу б вказали на насильницьку смерть, виявлено не було.

Про це у п'ятницю, 24 липня, заявив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко під час спілкування з активістами біля Міністерства внутрішніх справ. Про це повідомляє департамент комунікації МВС.

За його словами, поліція перевірить усю наявну інформацію, а також чекає на висновки низки судово-медичних експертиз.

"Провадження зареєстровано за ст. 115 Кримінального кодексу (умисне вбивство). Провадження саме за цієї статтею реєструється завжди, коли знаходять тіло людини і якщо є підозра, що смерть настала з якихось негативних обставин. Проте, під час огляду місця загибелі Олексія Кучапіна, фактів, які одразу б вказали на насильницький характер смерті, виявлено не було. Але правоохоронці ретельно перевірять усі можливі версії його загибелі", - сказав Геращенко.

Заступник міністра нагадав, що під час огляду квартири правоохоронці, окрім документів та особистих речей померлого, на столі виявили передсмертну записку.

"Всі речові докази направлені на проведення відповідних експертиз, зокрема, гістологічної, хімічної, фармакологічної, графологічна та психологічної. Оглянувши квартиру, поліцейські встановили, що обстановка всередині не була порушена, двері без пошкоджень", - додав Геращенко.

Правоохоронці відшукали свідка, з яким спілкувався загиблий перед смертю. Про це повідомив директор департаменту комунікації МВС Артем Шевченко.

"Свідок надав важливі покази для слідства", - зазначається в повідомленні.

Раніше одна з організаторок акції "Що насправді сталося з Олексієм Кучапіним?" Наталя Луньо оприлюднила інформацію, що заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко повідомив, що смерть волонтера Олексія Кучапіна не розслідують, як вбивство, оскільки слідів насильницької смерті на тілі виявлено не було.

Нагадаємо, що 16 липня у Києві зник керівник ГО "Будинок милосердя Київ" Олексій Кучапін. Чоловік сказав рідним, що їде у Дніпро, і після цього зв'язок із ним перервався.

Його тіло знайшли у орендованій квартирі у Дніпровському районі столиці 22 липня.

У поліції повідомили, що під час попереднього огляду тіла криміналісти не виявили зовнішніх ознак насильницької смерті. Остаточну причину смерті буде встановлено після проведення судово-медичної експертизи. Враховуючи нові обставини, слідчі перекваліфікували кримінальне провадження на ч. 1 ст. 115 (Умисне вбивство) Кримінального кодексу України із додатковою кваліфікацією - природна смерть. Досудове розслідування триває.

Як повідомляв ТСН.ua, Олексій, за словами знайомих, останнім часом займався розслідуванням справ, пов'язаних із експортом дітей, і намагався допомогти вирватися з рабства дівчаткам-сиротам. Також він допомагав безпритульним і намагався повертати відібрані у бабусь і осіб з інвалідністю квартири.

Повʼязані теми:

Наступна публікація