У школах і садках вже утворилися кількатисячні черги.
У столиці хочуть зобов'язати забудовників зводити об'єкти соціальної інфраструктури, оскільки нині до садочків кількатисячна черга, а у школах запроваджують навчання у другу зміну.
Про це йдеться у сюжеті ТСН.19:30.
На столичних "Осокорках" звели свою версію проекту "Стіна". Раніше звідси можна було милуватися Дніпром, а тепер - бетонною стіною, яка підпирає новий житловий комплекс. Людям, що живуть нагорі, обіцяють, що внизу буде дитячий садочок.
Місцеві розповідають, що ще до стіни до них ходили і пропонували гроші, аби виселилися. Мешканці не погодилися, а наразі - ніхто нічого не пропонує.
Хоча у відділі продажу, переконують - садочок буде, ще домовляються. А поки на заселені висотки вистачить уже зведеного садка. Щоправда він приватний - коштує 15 тисяч на місяць за дитину.
Вигулюючи дітвору на майданчику зі штучним покриттям, батьки цікавляться не так садками, як школою, оскільки її тут навіть і у проектах нема.
Що ж є поруч? По вулиці, забудованій висотками можна доїхати до гімназії. Тут під навчальні класи - переобладнали все, що можна. Для першого Є облаштували клас у гардеробі. Там, де були двері, встромили шафи.
Під класи у гімназії віддали кабінет директора, учительську, бібліотеку - дітьми засадили кожен закуток, бо лишень перших торік набрали вісім класів.
До Ж дійшли, аби вмістити дітей із закріплених будинків, та рідних братиків й сестричок, яких назбиралося на два класи. Цьогоріч очікують ще більше.
"Сподіваємось, що станеться чудо, але фундаменту нема. І школи до 1 вересня не збудують", - скаржаться батьки.
Нову школу тутешнім мешканцям обіцяють уже не перший рік. Нінель - мама чотирьох дітей, і вона бореться за те, аби тут, таки з'явилися школи і садочки. Стукали куди тільки можна.
"Вони мають шалену практику відбуцювати громаду", - розповідає жінка.
У столичній адміністрації запевняють, що про проблему знають і незабаром будуть ініціювати зміни до законодавства, аби зобов'язати забудовників не лишень обіцяти, а й зводити соціальну інфраструктуру.
"Або ви будуєте садок і будинок паралельно. Щоб у момент здачі першої секції чи будинку садок так само має бути зданий, щоб люди, які заселяться, могли повести дітей. Або спочатку садочок. А потім будинок"
До слов'янської гімназії, де вже бідкаються, що нема куди садити дітей, пропонують водити своїх малюків й ось у цьому новому житловому комплексі. У гімназії готуються розпочати навчання у дві зміни.
Нагадаємо, у столиці суд заарештував 14 житлових комплексів і передав їх агентству з розшуку та менеджменту активів. Тепер воно розпоряджатиметься проблемними будинками, в яких живуть люди.
Кореспонденти ТСН Інна Боднар, Ігор Бондаренко, Андрій Марченко та Андрій Романок