Софію Київську активно "вилизують" перед історичним собором Помісної церкви

Софію Київську активно "вилизують" перед історичним собором Помісної церкви

У храмі обіцяють створити ідеальні умови для церковного зібрання.

Посланці Константинополя, які прибули для участі в об’єднавчому соборі, розпочали консультації з представниками церков у Києві. Історична подія запланована на цю суботу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ієрархи і священики зберуться в Софії Київській, щоби створити нову церкву та обрати її очільника. В соборі підготовка йде повним ходом – там прибирають храмове приміщення. Працівники ретельно пилососять іконостас. "Тут дуже багато пилу, і якщо почати змахувати згори донизу, то не буде жодного ефекту. Ми акуратно змахуємо пил м’якою щіточкою і одразу всмоктуємо, тому що з досвіду – пил навіть на вертикальних поверхнях залишається", - пояснила реставратор Олександра Федорук.

Об'єднавчий собор: як у Софії Київській готуються до події

Об'єднавчий собор: як у Софії Київській готуються до події

Де саме в межах заповідника зберуться українські архієреї і посланці Константинополя – не знає ще навіть керівництво Софії Київської. Але найвірогідніше, це станеться у центральній наві головного собору, бо саме в цьому місці проходять урочисті молебні, а також концерти. Підчас останніх співак стає поруч із іконостасом, а перед ним рядами сідають гості. Перевірено, що в храмі можна встановити 250 стільців, тож розмістити усіх учасників собору проблемою не буде.

Цієї суботи на 13:00 уже заплановано спецвипуск ТСН, у якому глядачі телеканалу "1+1" першими почують новини із церковного собору та можуть дізнатися ім'я очільника нової церкви.

Кореспондент ТСН Олександра Мітіна

Повʼязані теми:

Наступна публікація