Соцмережі сколихнуло відео, як компанія підлітків у Києві погрожувала парі за зауваження щодо куріння: що робити у таких випадках

Дата публікації
Перегляди
32к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Соцмережі сколихнуло відео, як компанія підлітків у Києві погрожувала парі за зауваження щодо куріння: що робити у таких випадках

Фото: ТСН

ТСН відшукала "героїв" цього відеоролику.

Соцмережі сколихнуло відео, яке зняла киянка на столичному Печерську. Компанія підлітків погрожує їй та її чоловіку, а згодом і студентам, які долучились до розмови. А все почалось з зауваження про куріння.

ТСН відшукала хлопців. Хто вони та чи знають їхні батьки про поведінку своїх дітей, і взагалі - що робити, якщо ви перестріли на вулиці неповнолітніх розбійників: тікати чи дзвонити в поліцію, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Киянка зняла на відео компанію підлітків, які погрожували перехожим за зауваження про куріння

Киянка зняла на відео компанію підлітків, які погрожували перехожим за зауваження про куріння

Ірина показує відео, яке вона зняла разом з чоловіком-військовим на столичному Печерську. Вони побачили, як компанія підлітків курить, і зробили їм зауваження.

А потім помітили, як ті нібито намагаються пограбувати хлопця. І знову втрутились. Натомість почули лайку та погрози. Відео почали знімати, аби діти їх ні в чому не звинуватили.

"Почалися такі незрозумілі дії, які виглядали, як гоп-стоп, кажуть. Вони там тримали сумочку, ніж в руках. І після цього все пішло", - розповідає жінка.

Шукаємо хлопців, яких зафільмували. На Русанівці одразу впізнають одного з них - найбільш активного, учня інтернату з поглибленим вивченням предметів художньо-естетичного напрямку.

"Авторитет Русанівки. Такий дитячий. Смішно було б подумати, що в 13 років його підлітки бояться. У дітей відбирає мобільні телефони, якщо йому подобається якась певна річ, він просто ножем може пригрозити", - каже сусідка Ганна Бутько.

Минулої весни він забрав у дівчинки мобільний. Її мати каже - телефон досі не повернули. Йдемо до  Ярослава додому. Зустрічаємо маму під під’їздом. Каже - відео не бачила.

Зустрічаємо і Ярослава. Поруч сусідка. Питає, чи не сварила його бабуся за інцидент.

"Сказала, що я дебіл, дала стусанів і все", - каже хлопець.

За той випадок на Печерську поліція склала адмінпротокол за дрібне хуліганство на найстаршого з компанії. Йому 16. Іншим - по 13. За них відповідатимуть батьки.

"Батьки мають сплатити штраф, там санкція статті передбачає накладання штрафу від 50 до ста неоподатковуваних мінімумів громадян - це від 1700 десь до 5100", - пояснюють у поліції.

У службі у справах дітей та сім’ї розповідають – в поле зору родина хлопця потрапила наприкінці минулого року.

"Ми вже поставили родину на профілактичний облік, як така, що опинилась у складних життєвих обставинах, тому, що не забезпечується дитині навчання. Але нарікань щодо поведінки такого характеру не було. До служб не надходило до громадян чи помешкань", - зазначає керівник служби у справах дітей та сім’ї державної адміністрації Дніпровського району Олексій Поліщук.

Психолог розповідає - причина агресивної поведінки у дітей, як правило, криється всередині сім’ї. Про подібні випадки радять обов’язково повідомляти в поліцію попри те, що діти за свої дії не відповідають.

"Зухвалу поведінку цих молодих людей, які скоріше за все є малолітніми, тобто особами, які не досягли віку 14 років, можна пояснити їх юридичною мінімальною грамотністю. Напевне вони знають, що кримінальна відповідальність настає з 16 років", - каже адвокат Олег Борійчук.

Автор відео зізнається - мати одного з хлопчиків просила його видалити. Жінка шокована поведінкою сина та зізналась, що не знала, в яку компанію потрапила  її дитина.

Валерія Ковалінська

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Проблеми підлітків
Дата публікації
Перегляди
32к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація