Снігопади у Києві: закрито школи, обмежено в'їзд вантажівок, скасовано ярмарки

Снігопади у Києві: закрито школи, обмежено в'їзд вантажівок, скасовано ярмарки

Фото: КМДА

Поки у столиці не сніжить, проте після обіду ситуація зміниться.

У столиці утримуються складні погодні умови: закрито школи, обмежено в'їзд вантажівок, міські служби працюють нон-стоп.

За прогнозом Укргідрометцентру, удень 11 лютого та вночі 12 лютого у столиці очікується значний сніг. 12-13 лютого – значне зниження температури.

Через негоду столична влада ухвалила рішення зачинити школи та садочки 11 та 12 лютого. Навчання організовано в дистанційному режимі, йдеться у повідомленні КМДА у Telegram.

У зв'язку із сильними снігопадами в’їзд великогабаритного транспорту до столиці тимчасово обмежено. На восьми в’їздах до Києва розгорнуто пункти обігріву для водіїв.

Сільськогосподарські ярмарки у столиці скасовано до покращення погодних умов.

Дорожники та комунальні служби продовжують працювати в режимі нон-стоп.

Киян просять утриматися від поїздок на власних авто та користуватися громадським транспортом.

Поки у столиці не сніжить, проте після обіду ситуація зміниться. Загалом середня температура сьогодні -2°C. Цікаво, що цього ж дня у 1997 році зафіксували рекордно теплу температуру повітря – +9°C. А от найхолодніше було у 1909 році – 25°C морозу. Про це йдеться у сюжеті "Сніданку з 1+1".

Зимові перешкоди: хто відповідає за неприбрані тротуари 

Проте більшість українців нині стежить не за температурними показниками, а саме за опадами. Адже страшний не снігопад, а його наслідки: неприбрані дороги і тротуари. Якщо нерозчищено, ми звикли звинувачувати комунальників. Але біля комерційних закладаів, як наприклад кав'ярня, крамниця або аптека, прибирати мають самі власники. Такі правила. Якщо ж ви не можете дістатися до роботи чи навчання, бо хтось не прибрав сніг поруч зі своєю кав'ярнею, то управу знайти можна.

"Якщо людина, киянин бачить неприбраний сніг, або накриження біля комерційної структури, треба звернутися перш за все на 1551. Скарга обов’язково потрапить до інспектора, який вже в свою чергу візьме цю скаргу до відпрацювання, прийде у ту кав'ярню чи крамницю з цією скаргою і відпрацює її таким чином, щоб сніг або накриження було прибране", - каже начальник відділу КП "Київблагоустрій" Андрій Троян.

Якщо ж сніг таки не прибрали, на власника кав'ярні або ж будь якої іншої комерційної організації чекає штраф до 1700 гривень. Та сама ситуація і з комунальними підприємствами. Їх також можуть штрафувати за неприбрані тротуари. За два попередні дні тільки у столиці оформили майже 400 адміністративних протоколів.

"Проте якщо навіть штраф не допоміг – вихід є. Якщо маєте час, натхнення і бажання зробити світ трішечки кращим. Озброївшись лопатою можна допомогти усім перехожим і прибрати тротуар від снігу", - підсумовує кореспондент "Сніданку" Олександр Ковальов.

Нагадаємо, до України суне новий циклон з сильними опадами.

Зимові  перешкоди: хто відповідає за неприбрані тротуари

Зимові  перешкоди: хто відповідає за неприбрані тротуари

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація