Сморід, задуха, комахи і гумові чоботи: до підтопленого Демидова знову прибуває вода

Сморід, задуха, комахи і гумові чоботи: до підтопленого Демидова знову прибуває вода

Через напад російських окупантів Демидів ще на початку весни підтопило. В районі села знищили греблю, щоб росіяни не змогли перекинути свої війська.

У селі Демидів на Київщині городи місцевих мешканців – це одне суцільне болото, вода до села знову почала прибувати.

Село опинилося перед загрозою затоплення. Навесні під час боїв із російською армією було пошкоджено дамбу Київського водосховища, тепер через неї надходить вода. 

Журналіст "1+1" поспілкувався з мешканцями та показав, як вони живуть у таких умовах.

Місцеві жителі розповідають, що вода знову почала надходити близько п’яти діб тому. Городи місцевих жителів повністю затоплені. Тут мала б рости картопля та кукурудза, та судячи з усього, цього року місцеві залишаться без врожаю. 

"На моєму городі вода аж до сараю стоїть. Так ми й живемо", - говорить мешканка Демидова.

Сморід, задуха, комахи і гумові чоботи – реалії, в яких мешканці Демидова живуть вже чотири місяці. Село досі суттєво підтоплене.

"Вода з кожним днем підступає все більше і більше. Поки ми не бачимо виходу з цієї ситуації. Нас ніхто не рятує", - розповідає пані Тетяна.

Жінка показує журналісту місце, де був її город, однак зараз його важко розгледіти – все поросло травою. Раніше на цьому місці паслися корови, однак зараз і цю траву для них скосити важко, бо земля буквально пливе з-під ніг.

Худоба стоїть у сараї, бо в затопленому селі її немає де випасати.

У селі підтопило не лише городи, але й кілька будинків. Жителі бідкаються, адже фундамент руйнується. І скільки будинків витримає затоплення, лише питання часу.

Роман Іванович показує свій затоплений погріб, за його словами, викачувати звідти воду – небезпечно. Адже вже вона розмила одну із стін, а це може спровокувати не лише обвал підвалу, а й будинку. Вода має піти сама, та для цього необхідно осушити територію навкруги, чого досі зробити не вдалося. 

Демидівська дамба мала б унеможливити ймовірне підтоплення населеного пункту. Проте після підриву дамби у Козаровичах з метою незахоплення цієї території окупантами рівень води почав стрімко підвищуватися і досі сягає критичної відмітки. Вода просто просочується і затоплює село.

На дамбі встановлені помпи для відкачування – електрична та бензинова. Під час знімання сюжету працювала лише електрична. Бензонасос вимкнули, бо закінчилось паливо, очікували, коли його підвезуть. 

Пан Іван зневірився, тому власним коштом закупив обладнання і зараз майже цілодобово відкачує воду зі своєї ділянки. 

За його підрахунками, вартість обладнання, пальне та плата за електроенергію вже обійшлась йому у понад 35 тисяч гривень.

Однак для більшості жителів села такі витрати просто космічні.

В обласній адміністрації обіцяють відремонтувати пошкоджений шлюз у Козаровичах до 1 серпня. 

Нагадаємо, мешканці Демидова 27 червня вийшли на акцію протесту і перекрили рух на трасі, не пропускаючи громадський та цивільний транспорт. Люди вийшли на мітинг, щоб звернути увагу на проблеми підтопленого селища. 

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація