"Сміттєва бобма" під Києвом: біля газопроводу на Тарасівському полігоні стрімко виділяється метан

"Сміттєва бобма" під Києвом: біля газопроводу на Тарасівському полігоні стрімко виділяється метан

Пожежа може спалахнути від найменшої іскорки, а наслідки можливого вибуху страшно навіть уявити.

На Тарасівському сміттєзвалищі під Києвом у великих дозах почав виділятися метан. Комунальні служби встановили спеціальні труби для виходу біологічного газу, однак будь-який недопалок або іскра може призвести до біди, адже ні охорони, ні належних для зберігання газу закритих резервуарів на полігоні немає, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Звалище розташоване всього в 5 км від Києва та займає 30 гектарів землі. Полігон офіційно закрили торік після протестів людей, які скаржилися на вантажівки зі львівським сміттям. Жителі прилеглих селищ кажуть, що лише протягом перших днів травня на полігоні сталося чотири пожежі. Прокладені ж труби виводять метан у повітря. У схожих обставинах рік тому спалахнуло сумнозвісне Грибовицьке сміттєзвалище під Львовом, де під час рятувальних робіт загинуло троє людей.

Занедбане сміттєзвалище під Києвом будь-якої миті може злетіти в повітря

Занедбане сміттєзвалище під Києвом будь-якої миті може злетіти в повітря

Тарасівський полігон через системні порушення обріс купою кримінальних справ. Доглядати його мала б районна і обласна влада, але все, на що спромоглися чиновники - це присипати сміття ґрунтом. Висновки екологів невтішні: вода, земля та повітря навколо отруєні на багато років. Перевищення норм ртуті, свинцю, нікелю та інших шкідливих речовин призводить до ураження печінки, нирок і нервової системи, а що ближче люди мешкають до полігону, то більше в них проблем із серцем і судинами.

Найголовніша ж безпекова загроза наразі розташована поряд із сміттєзвалищем – це газова магістраль міжнародного значення. За законом, у радіусі від 50 до 300 метрів біля газопроводу не тільки не має бути нічого вогненебезпечного, а також не проводитися жодних господарських робіт. Натомість навіть мінімальної відстані не витримано й близько. Люди бояться, що від сміттєвого метану може спалахнути звалище, від нього – газопровід, а що може бути далі – страшно навіть уявити. Вибухом може знищити не лише села, а й частину Києва, вважають місцеві жителі.

У "Київтрансгазі" запевняють, що тримають ситуацію на контролі, а останні експертизи не виявили реальних загроз. Водночас там погоджуються, що смітник розташований занадто близько, тому на випадок аварії вже розробили план заходів. Тим часом районна влада вирішила огородити полігон – встановити паркан. Коли це буде і що ще може та планує зробити влада – незрозуміло. Поки що ж на смітнику орудують тільки безхатченки, а люди з прилеглих сіл з великим острахом дивляться вбік, як вони кажуть, сміттєвої бомби.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Повʼязані теми:

Наступна публікація