Тільки за останні два місяці в Києві сталося сім нещасних випадків (падіння з висоти) із учнями.
У столиці сталося сім нещасних випадків із учнями столичних шкіл упродовж січня-лютого 2021 року. Підозрюють, що причину, яка штовхнула дітей на цей крок, можна знайти у анонімних групах у соціальних мережах. Департамент освіти і науки звернувся до Національної поліції України з проханням виявити та заблокувати небезпечний інтернет-контент.
Про це йдеться на сайті КМДА.
"Як тато я розумію, що безпека дітей в інтернеті — це насамперед наша з вами батьківська відповідальність. Однак Департамент освіти і науки разом із педагогічними колективами звернулися до кіберполіції з проханням невідкладно вжити заходів із виявлення та блокування контенту, що може негативно впливати на емоційно-психологічний стан дітей, а також пропагувати насильство та жорстокість", — зазначив Валентин Мондриївський.
Він повідомив, що тільки за останні два місяці в Києві сталося сім нещасних випадків (падіння з висоти) із учнями: п’ятеро дітей загинули, одна дитина перебуває в тяжкому стані. Ще одна дитина в лікарні під наглядом медиків і психологів.
"Уважність до кожної дитини з боку батьків та вчителів може значно зменшити вплив шкідливого інтернет-контенту. І ми як батьки насамперед маємо стояти на сторожі безпечного середовища для дітей. Крім того, ми просимо посилити профілактичну роботу в місцях масового перебування підлітків та знайти можливості блокувати небезпечну інформацію в кіберпросторі", — додав Валентин Мондриївський.
За його словами, Департамент освіти і науки звернувся до Головного управління Національної поліції в місті Києві з проханням тримати на постійному контролі проведення розслідувань за фактами нещасних випадків із дітьми.
Нагадаємо, 1 лютого 15-річна дівчина вистрибнула з вікна. Вона загинула. Трагедія сталася на Харківському шосе, 180.
Вночі 25 лютого з вікна столичної багатоповерхівки випала школярка. Інцидент стався у Святошинському районі столиці, на вулиці Зодчих. Зазначається, що 12-річна дитина випала з вікна восьмого поверху. Школярка опинилася у лікарні. У неї є травми та переломи.
У той же день 11-річний хлопчик вистрибнув з вікна школи. Трагедія сталася 25 лютого на вулиці Ованеса Туманяна у Дніпровському районі столиці.
А 15 лютого 13-річна дівчинка впала з балкона 14-го поверху. Неповнолітня загинула на місці. Трагедія сталася теж у Дарницькому районі столиці. У поліції кажуть, що це самогубство. На запитання ТСН.ua, чи не пов'язує поліція смерть дівчинки з суїцидальною онлайн-грою на кшталт "Синій кит", пресофіцер Дарницького управління поліції Києва Євген Ласкін відповів, що про таку гру чув, "але пов'язувати дуже завчасно, бо нині лише триває перевірка фактів".
17 лютого у Дарницькому районі столиці у багатоповерхівці на вулиці Архітектора Вербицького 15-річна дівчинка випала із загального балкона 16-го поверху.
2 лютого на вулиці Михайла Максимовича (Голосіївський район) 13-річна дівчинка впала з балкона 17-го поверху. Дитина загинула на місці. Рідні кажуть, що до самогубства дитини призвела "група смерті" "Синій кит".
Крім того, 28 січня у житловому комплексі "Чайка" 10-річний хлопчик впав з 15-го поверху. Він зайшов на загальний балкон, який доступний всім жителям, зняв взуття, куртку і залишив свій шкільний рюкзак. Про хлопчика відомо, що він з хорошої родини, був лідером класу, добре вчився.