Смертельна пожежа у Києві: вогонь міг розпочатись через недопалок, а пожежники тривалий час не могли доїхати через припарковані автівки

Смертельна пожежа у Києві: вогонь міг розпочатись через недопалок, а пожежники тривалий час не могли доїхати через припарковані автівки

Фото: Управління ДСНС Києва

За словами рятувальників, вогонь могли загасити утричі швидше.

Унаслідок пожежі у житловій висотці у Києві загинуло двоє людей. Чадним газом отруїлося півтора десятка, із них четверо зараз у лікарні. Загасити полум'я вогнеборцям не вдавалося кілька годин, а пожежна машина не могла під’їхати до будинку.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Унаслідок пожежі у житловій висотці Києва загинули двоє людей

Унаслідок пожежі у житловій висотці Києва загинули двоє людей

У вікнах полум'я і густий чорний дим перехожі почали фільмувати проти ночі. Це зайнялося на 9-му із 16-ти поверхів. Мешканці будинку саме поприходили додому, після роботи. Коли під'їздом почав бігати школяр, закликаючи виходити на вулицю.

"Ми були вдома. Відчули запах диму, вийшли. Там вже все було в диму. Я ще по поверхах бігав і кричав, щоб виходили з квартир на вулицю", - розповідає він.

Вони живуть на одному поверсі із квартирою, де сталася пожежа. Знають власника, і навіть встигли його вивести. Але за хвилину 56-річний чоловік побіг назад, у квартиру. Там була його співмешканка. Врятувати їх не вдалося. Вони вчаділи.

У поліції кажуть, на столі у квартирі виявили пляшки з-під спиртного. А зайнятися могли м'які меблі, попередня версія, від непогашеного недопалка.

Ліквідувати пожежу вдалося за 2 години. Із диму рятувальники вивели кілька десятків людей, які були заблоковані на верхніх поверхах. Госпіталізувати довелося двох жінок і двох дітей. Серед них донька та дворічна онука цього чоловіка.

"Дим зайшов в квартиру, це було страшно. Я дуже переживав за внучку. Зараз вони в лікарні, внучка і невістка, йду до них", - каже він.

Нині життю госпіталізованих ніщо не загрожує. А до будинку, де сталася трагедія, вже легковим авто приїхали рятувальники. Кажуть загасити вогонь можна було б утричі швидше. Багато часу пішло на те аби під'їхати. Усе було заставлено автівками. Пожежні рукави довелося тягнути за 30 і навіть 100 метрів від будинку. З таким, кажуть рятувальники, зіштовхуються ледь не щодня.  Вже навіть зверталися до міських чиновників, аби посприяли вирішенню питання. Але прибудинкова територія підпорядкована ЖЕКам або ОСББ. Тож це саме їм, потрібно не лінуватися, нанести розмітку, розкреслити паркомісця і зробити заміри, чи скрізь може проїхати пожежне авто, або швидка.

Сергій Моргун

Повʼязані теми:

Наступна публікація