Смерть керівника "Будинку милосердя": священник-волонтер розповів нові подробиці

Смерть керівника "Будинку милосердя": священник-волонтер розповів нові подробиці

Смерть керівника "Будинку милосердя": священник-волонтер розповів нові подробиці

Нібито було проведено розтин тіла Олексія Кучапіна.

У ході розслідування смерті волонтера, керівника "Будинку милосердя" Олексія Кучапіна нібито було проведено розтин його тіла. Але ні родичів, ні адвоката, ні незалежних експертів, ні міжнародних правозахисників, ні журналістів до тіла не допустили.

Про це у четвер, 23 липня, повідомив один із однодумців Олексія Кучапіна, священник-волонтер Захарія Керстюк, на своїй сторінці в Facebook.

"Весь наш розголос, всі наші зв'язки і контакти (а їх немало) - не допомогли сьогодні побачити тіло Льоші, і оцінити, в якому він стані. Коли ми сказали це слідчому, він пирхнув у відповідь, що було проведено вже розтин, а потім знову зник. А коли з'явився, то сказав, що він вже не слідчий. Всього за добу хтось змінив слідчого. Експерти, яких ми залучили до оцінки ситуації, говорять, що поліція просто чекає, коли тіло посиніє і почне розкладатися (тому тримають його не в холодильнику, а в теплому місці), і таким чином сховаються всі сліди вбивства", - написав він.

За словами Керстюка, людина, яка бачила тіло, уточнила, що "воно все порізане і зашито, і з середини і зовні, аж до кісток".

"Але слідчий на це парирував, що таким чином дивилися чи не поламані кістки, і чи є насильницькі сліди всередині. Тобто, тіло понівечене вже настільки, що зрозуміти, як Льоша був убитий, вже майже не представляється можливим", - стверджує Захарія Керстюк.

Також він порівняв інформацію, яку повідомляла поліція Києва у цій справі 22 та 23 липня.

"У вчорашньому релізі говориться, що вони просто знайшли тіло зі слідами природної смерті, і ні слова про записку і пігулки. Адвокат, який ознайомлювався вчора з матеріалами справи, запевняє, що вчора в справі нічого такого не було. У первинних документах, складених у квартирі, нічого про записку і пігулки зазначено не було. І нам вчора вони сказали, що записки немає. А сьогодні вже з'явилося. Та й від пігулок природною смертю не вмирають", - пише священник-волонтер.

"Також поліція згадала знайдений нами диван (вони його визнали!), кажучи, що це сліди від розкладання тіла. Але будь-який медстудент вам скаже, що від розкладання тіло кров'ю не стікає, там виділяються зовсім інші речі. Але не кров, яка на дивані ще свіжа, яка застигла на всьому дивані, як ніби на ньому йшла боротьба. Та й не викидають такий доказ на сміття до результатів експертиз. А вони навіть квартиру не опечатали, а замели і зачистили там все", - запевняє Захарія Керстюк.

Вся наша огласка, все наши связи и контакты (а их не мало) - не помогли сегодня увидеть тело Леши, и оценить, в каком он...

Опубликовано Захарией Керстюком Четверг, 23 июля 2020 г.

Нагадаємо, що 16 липня у Києві зник керівник ГО "Будинок милосердя Київ" Олексій Кучапін. Чоловік сказав рідним, що їде у Дніпро, і після цього зв'язок із ним перервався.

Його тіло знайшли у орендованій квартирі у Дніпровському районі столиці 22 липня.

У поліції повідомили, що під час попереднього огляду тіла криміналісти не виявили зовнішніх ознак насильницької смерті. Остаточну причину смерті буде встановлено після проведення судово-медичної експертизи. Враховуючи нові обставини, слідчі перекваліфікували кримінальне провадження на ч. 1 ст. 115 (Умисне вбивство) Кримінального кодексу України із додатковою кваліфікацією - природна смерть. Досудове розслідування триває.

Як повідомляв ТСН.ua, Олексій, за словами знайомих, останнім часом займався розслідуванням справ, пов'язаних із експортом дітей, і намагався допомогти вирватися з рабства дівчаткам-сиротам. Також він допомагав безпритульним і намагався повертати відібрані у бабусь і осіб з інвалідністю квартири.

Повʼязані теми:

Наступна публікація