Смерть біля метро "Театральна": відомого музиканта на сходах намагався реанімувати студент-медик

Дата публікації
Перегляди
27к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Смерть біля метро "Театральна": відомого музиканта на сходах намагався реанімувати студент-медик

Артисту Національної опери раптом стало зле, однак ніхто з перехожих не надав йому першої допомоги.

У центрі Києва студент-медик до приїзду швидкої намагався врятувати чоловіка, в якого раптово зупинилось серце. Хлопчина ішов у справах, коли побачив біля станції метро "Театральна" людей, що оточили непритомного чоловіка, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Допомоги потребував 72-річний музикант Вадим Бойко. Він грав в оркестрі в оперному театрі протягом 50 років, колеги називали його "прекрасною щирою людиною" та "музикантом від Бога". "У нього була купа учнів", - каже Тетяна Сочевська. З артистом прощалися в Національній опері. Син Вадима Андрій, фіналіст проекту "Голос. Діти", зізнався, що в батька були проблеми із серцем, а влітку він потрапив до лікарні з серцевою недостатністю. Востаннє в день трагедії Андрій бачив батька вранці, коли той завозив його до школи – тоді він почувався добре. "Тато прожив дуже гідне життя. Він грав просто чудово. Я пригадую ті хвилини, коли я сидів у ямі та дивився, як він грає. Він дивився мені прямо в очі. Я вважаю його справжнім прикладом, я продовжу його шлях", - сказав син.

У Києві студент-медик намагався врятувати чоловіка, в якого раптово зупинилось серце

У Києві студент-медик намагався врятувати чоловіка, в якого раптово зупинилось серце

Намагався врятувати Вадима Бойка студент Сергій Нагнибайдюк. "Він лежав тілом на сходах, голова в нього була в крові. На цьому місці зібралося з десяток людей, я не бачив, щоб вони проявляли якусь допомогу", - пригадує хлопець. Він виявився єдиним, хто кинувся рятувати чоловіка, тим більше, що йшов на заняття до "Червоного хреста", тож рюкзак із усім необхідним для порятунку якраз був із ним. Сергій згадує, що коли почав реанімацію, чоловік уже 15 хвилин, як не дихав і навіть посинів. Хлопець  певен – якби хтось із перехожих одразу почав робити масаж серця та штучне дихання, чоловіка врятували б. "Протягом 15 хвилин я намагався привести до тями, але, на жаль, це не вдавалося. Я був готовий відати всі сили на те, щоб врятувати, я не відчував ні страху, ні болю, ні холоду на той момент", - розповів студент.

Не змогли завести серце Вадима Бойка і дві бригади  швидкої, але студент у невдалому порятунку звинувачує себе. Байдужість людей та небажання брати на себе відповідальність так шокували хлопця, що на своїй сторінці у соцмережі він виклав емоційне відео, де не добирає слів і не стримує сліз.

Олег Картавий вчить надавати першу допомогу та констатує, що абсолютна більшість наших людей не знає, як допомогти людині у критичній ситуації. А ще елементарно бояться, тому фахівець наголошує –  кожен має право надавати першу допомогу, і за законом не нестиме кримінальної відповідальності у разі смерті людини. Олег показує, що треба робити, якщо людина не дихає: "Обережно підтягуємо вгору нижню щелепу, і тим самим відкриваємо прохід у дихальні шляхи. Нахиляємося, дивимося, слухаємо, дивлячись на грудну клітину. Шукаємо точку масажу, долоню ставимо на неї, руки робимо захватом, лікті прямі – робимо компресію на грудну клітину з частотою два натискання в секунду".

Найголовніше  - робити реанімацію потрібно безперервно до прибуття медиків. Якщо зупинитись, у мозок не буде надходити кров і людина помре. Родичі та колеги Вадима Бойка щиро дякують Сергію за те, що він не був байдужим і намагався врятувати їхню рідну людину. Студент-медик каже, що не міг вчинити інакше.

Кореспондент ТСН Іван Воробйов

Наступна публікація