Журналісти вирішили попрацювати в трьох місцях і стали свідками десятків правопорушень за дуже короткий час.
Українцям укотре за останні роки пообіцяли запровадити відеофіксацію порушень на дорогах – уже за наслідками резонансу, котрий викликала ДТП у Харкові. Тим часом журналісти поцікавилися, скільки грошей "пролітає" повз українських бюджет через відсутність адекватної реакції правоохоронців на дорогах, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.
Кожен із експериментів тривав рівно 15 хвилин. Спершу кореспондент із радаром вимірювання швидкості вийшов на одну зі жвавих столичних вулиць. Виявилося, що за цей проміжок часу з порушеннями, котрі караються штрафом, тобто проїзд містом зі швидкістю 80 км/год і вище, проїхали 19 автомобілів, причому один із них мав на спідометрі цифру 115 – тобто йому б виписали подвійний штраф.
Наступним етапом стало спостереження за поведінкою водіїв на світлофорі на іншій вулиці – там без порушень за 15 хвилин також не минулося. Причому кілька з них були скоєні буквально перед машиною патрульної поліції, однак правоохоронці всі ці випадки проігнорували. Водії проїздили на жовте і червоне світло, розверталися через подвійну суцільну смугу, а пішоходи переходили дорогу на сигнал, що забороняє це робити.
У центрі уваги ще одного досліду стала смуга для громадського транспорту. Для спостереження над нею спеціально обрали не годину пік, а денний час, коли машин на дорозі не так уже й багато – інші три смуги в тому ж напрямку вільніші, їхати там можна без особливих перешкод. Тим не менше, водії регулярно мчали і забороненою для легковиків територією – на очах журналістів це траплялося 16 разів протягом чверті години.
Гроші рахували відповідно до розмірів офіційних штрафів. Вийшло, що тільки за 45 хвилин спостережень у трьох різних місцях водії порушили правила на загальну суму 20,7 тисяч гривень.
Кореспондент ТСН Антон Страшко