Скандальні малюнки: безкоштовно намальовані на Осокорках мурали обійшлися місту в понад 3,6 млн гривень

Скандальні малюнки: безкоштовно намальовані на Осокорках мурали обійшлися місту в понад 3,6 млн гривень

Скандальні малюнки: безкоштовно намальовані на Осокорках мурали обійшлися місту в понад 3,6 млн гривень

Фото: facebook.com/lev.partskhaladze

Чиновники питань журналістів уникають.

Мурали на станції метро "Осокорки", на які, згідно з даними Prozorro, було закладено 1,7 млн гривень, художники малювали безкоштовно. А загалом бюджетних коштів на них було витрачено близько 3,6 млн гривень.

Про це у своєму Facebook написала журналістка Альона Лунькова, яка вела розслідування.

"Третій місяць я намагаюсь з’ясувати, чому мурали на Осокорках обійшлись державі у 3,6 млн. Спочатку держсекретар Артем Біденко сказав, що малюватимуть найвідоміші світові митці і в них високі гонорари. У документах на Prozzoro на це закладено 1 млн 765 тисяч гривень. Тобто майже половина усієї вартості проєкту #morethanus. Може бути, подумала я і спитала в кожного художника їхню ціну. І… яке ж було здивування, коли всі відповіли що малюють безкоштовно", - розповіла журналістка.

Біденко про це дізнався від самої журналістки і, за її словами, пообіцяв розібратися і показати усі чеки, квитанції.

"Минув місяць. Мурали домалювали. Презентували. Пояснили: гроші не за роботу, а на райдери, мовляв, всі митці просили бізнес-клас у літаках, потім майже усім довелось купувати квитки двічі, адже не встигали за одну поїздку. "Ну, там ще готелі люксові, деякі хотіли прилетіти з дружинами, дехто просив постріляти з ПМ,АК,СВД…" Так і вийшло 1,7 млн", - написала Лунькова.

Журналістка каже, що на всі запити до міністерства, виконавця і замовника відповіді так і не отримала. "Написала запит Біденку, як і домовлялись. Але отримала той самий кошторис тільки у вигляді акту приймання-передавання. Телефоном Біденко сказав: "Це все, що є" - і поклав слухавку", - розповіла вона.

За словами журналістки, куратором проєкту є радник міністра інформаційної політики Гео Лерос. "За дивним збігом, переможець і виконавець цього тендеру - давній друг [Стеця] радника, Денис Смачелюк (років десять знайомі, сказав сам Смачелюк). Який, знов таки, за дивним збігом, 13 серпня 2018 сам написав петицію на сайті Мінсоцполітики про необхідність створення муралу на станції метро", - написала вона.

За словами Лунькової, 29 серпня Мінсоцполітики оголосило конкурс саме на створення такого муралу. "І тут Смачелюку дуже пощастило. Адже саме він був єдиним учасником конкурсу і, звісно, переможцем. Як Смачелюк стосується живопису - мені невідомо. В інтернеті можна знайти, що він був режисером у кліпі співачки Тарабарової, а зараз знімає інтерв’ю для Youtube-каналу Табачника "Жирний бізнес" і "Я це дивлюсь" з Іллею Сагайдаком. Тим самим скандальним звільненим заступником Кличка, що несподівано почав багатіти з приходом до влади у столиці. До речі (як стверджують мої джерела), Сагайдак, Смачелюк і Лерос - теж давні друзі і партнери. І зараз скидається на те, що проєкт #morethanus - чийсь "жирний бізнес", тому прошу оприлюднити усю фінансову звітність", - додала Лунькова.

#Намуралили Третій місяць я намагаюсь з’ясувати чому мурали на Осокорках обійшлись державі у 3.6 млн. Спочатку держсекретар Артем Біденко (Artem Bidenko) сказав, що малюватимуть найвідоміші світові митці і в них високі гонорари. У документах на Prozzoro на це закладено 1 млн 765 тисяч гривень. Тобто, майже половина усієї вартості проекту #morethanus. Може бути, подумала я і спитала в кожного художника їхню ціну. І… яке ж було здивування, коли всі відповіли що малюють безкоштовно. Про це держсекретар Біденко дізнався від нас (чи сказав, що дізнався від нас), але пообіцяв розібратися і після закінчення показати усі чеки, квитанції. (Див.відео і сюжет у коментарях) Минув місяць. Мурали домалювали. Презентували. Пояснили, гроші не за роботу, а на райдери, мовляв, всі митці просили бізнес-клас у літаках, потім майже усім довелось купувати квитки двічі, адже не встигали за одну поїздку. "Ну, там ще готелі люксові, деякі хотіли прилетіти з дружинами, дехто просив постріляти з ПМ,АК,СВД…." Так і вийшло 1,7 млн. Квитанції, чеки, квитки Біденко знов пообіцяв надати (знов див відео і другий сюжет у коментарях). Не може бути, подумала я і написала запит Біденку, як і домовлялись. Але отримала той самий кошторис тільки у вигляді акту прийому-передачі. Телефоном Біденко сказав, «це все, що є» і поклав слухавку. Написали кілька запитів до міністерства, до виконавця і замовника. Досі чекаю, якщо не на документи, то на пояснення від міністра. Тому… Юрій Стець, звертаюся до вас публічно, адже запити поки що без відповіді. Куратором проекту є ваш радник Geo Leros. За дивним збігом, переможець і виконавець цього тендеру давній друг вашого радника – Денис Смачелюк.(років десять знайомі, сказав сам Смачелюк) Який, знов таки, за дивним збігом, 13 серпня 2018 сам написав петицію на сайті мінсоцполітики про необхідність створення муралу на станції метро. А вже 29 серпня ваше міністерство оголосило конкурс саме на створення такого муралу. І тут Смачелюку дуже пощастило. Адже саме він був єдиним учасником конкурсу і ,звісно, переможцем. Яке відношення Смачелюк має до живопису - мені не відомо. В інтернеті можна знайти, що він був режисером у кліпі співачки Тарабарової, а зараз знімає інтерв’ю для youtube каналу Табачника «Жирний бізнес» і «Я це дивлюсь» з Іллею Сагадаком. Тим самим скандальним звільненим заступником Кличка, що несподівано почав багатіти з приходом до влади столиці. До речі,(як стверджують мої джерела) Сагайдак, Смачелюк і Лерос теж давні друзі і партнери. І зараз виглядає так, що проект #morethanus чийсь «жирний бізнес», тому прошу оприлюднити усю фінансову звітність. Посилання на два сюжети «Вікон» з підтвердженням цієї інформації у коментарях.

Опубликовано Alyona Lun'kova Четверг, 10 января 2019 г.

Після того, як журналістка висвітлила події і небажання влади реагувати на запити у соцмережах, міністр інформполітики Юрій Стець негайно оприлюднив реакцію на розслідування. Він пообіцяв провести внутрішній аудит стосовно кошторису муралів, і у разі виявлення ознак корупції - особисто передати справу до НАБУ.

Сьогодні надійшов запит від телеканалу СТБ. Щоб не витрачати час, ось моя офіційна публічна відповідь. По-перше, через 5...

Опубликовано Юрій Стецем Пятница, 11 января 2019 г.

Нагадаємо, що на величезний мурал із зображенням серпокрильця, який був намальований у 2015 році в рамках арт-проекту Dynamic Urban Culture Kyiv, у липні наклеїли кілька рядів утеплювача. Тоді мешканці запевняли, що на утеплення дали "добро" в районній адміністрації.

У Дніпрі розпочали створення муралу, присвяченого українським заробітчанам

У Дніпрі розпочали створення муралу, присвяченого українським заробітчанам

Повʼязані теми:

Наступна публікація