Працівники суду заблокували двері, щоб не впустити на засідання журналістів.
За п’ять хвилин, поки тривало судове засідання, судді Північного апеляційного господарського суду Києва віддали гектар землі території ВДНГ у приватне користування. Таким чином, вони визнали дійсним договір оренди землі, який представники державного підприємства ніколи не підписували. А саме засідання суду відбулось зі скандалом. Працівники суду заблокували двері, тож на засідання не пускали пресу.
Як забирали землю на заповідній території - про це 4 лютого йдеться у сюжеті ТСН.19:30.
Від самого ранку вхід до зали судових засідань перекривали охоронці. У них наказ – не пропускати на засідання журналістів. Справа, яку мали би слухати об 11:00, стосується землі на території Національного виставкового центру. Одна з фірм, яка володіє на території невеликою будівлею, хоче приватизувати дорогу до неї.
"Ніяких перешкод ніхто не встановлював, на ВДНГ є вільний доступ для будь-кого. Ніяких перешкод немає. Але приватне підприємство подало позов і Господарський суд Києва визнав, що експоцентр, незважаючи на свою незгоду, договір уклав", - каже Леся Північук, адвокатка ВДНГ.
Адвокати державного підприємства впевнені, що таким чином приватна фірма, збирається спочатку закрити один із в’їздів на територію парку, а згодом і забудувати його.
Скандальне засідання, яке впродовж дня кілька разів відкладали і на яке так і не пустили журналістів, тривало менше п’яти хвилин. Судді Станік, Шаптала і Тарасенко віддали гектар державної землі в приватне користування.
"Суд визнав, що договір є укладеним. Суд без нашої згоди визнав, що договір є укладеним між ВДНГ і ПП "Ві-Ді Мистецтво". Фактично, у ВДНГ вилучили з користування, прикриваючись поняттям сервітуту, один гектар землі", - зазначає Леся Північук.
Юристи компанії "ВІ-Ді Мистецтво" свою перемогу в суді коментувати відмовились. Адвокати ВДНГ будуть оскаржувати рішення у вищих інстанціях. Своєю чергою, прессекретарка суду пояснила недопуск журналістів карантинними обмеженнями.