Скандал в Києві: охорона супермаркету затримала покупця, який "пікав", відправляла на Донбас і погрожувала

Скандал в Києві: охорона супермаркету затримала покупця, який "пікав", відправляла на Донбас і погрожувала

Фото Сергія Мірошниченка / Фото: із соцмереж

У Києві в супермаркеті охорона та поліція незаконно затримали покупця.

У Києві в одному із супермаркетів охорона та поліція затримала заступника головного редактора видання "Фокус" Сергія Мірошниченка через те, що спрацював звуковий сигнал на "рамці". Водночас вони тривалий час утримували чоловіка, а поліція відмовилась прийняти заяву про незаконне позбавлення волі. 

Про це потерпілий написав на своїй сторінці в Facebook. 

За словами Сергія Мірошниченка, у нього під час входу до супермаркету спрацював звуковий сигнал на "рамці", проте охорона не звернула на це уваги. Після того, як він розплатився за товар знову спрацював звуковий сигнал. Тоді до нього підійшла охорона і журналіст погодився показати вміст сумки. Проте працівникам супермаркету цього було недостатньо і вони викликали підмогу. 

"До моїх пояснень, що товар оплачений, що рамка спрацювала ще під час входу, що перевірити це можна за камерами відеоспостереження, їм було байдуже. Загалом, затримали мене. Я набрав "102", сказав, що якісь люди силою мене утримують, на що отримав відповідь: "Чекайте, зараз до вас підійде поліцейський", - пояснив Сергій Мірошниченко. 

За словами чоловіка, один з охоронців поводився нахабно, він цікавився особою покупця та відправляв його воювати на Донбас. Далі - до охорони долучився і правоохоронець, який чергує в супермаркеті. Він почав змушувати Сергія Мірошниченка показати йому весь вміст сумки. На це заступник головного редактора видання "Фокус" зауважив, що він не може його обшукувати без свідків та протоколу. Тоді поліцейський заявив, що може затримати покупця до встановлення його особи. Коли ж потерпілий показав йому паспорт в застосунку "Дія", то той заявив, що на фото він не схожий на себе. Через пів години приїхав ще один поліцейський з автоматом, який ввічливо попросив показати вміст сумки. Виявилось, що рамка спрацювала через гаманець. 

Фото Сергія Мірошниченка

"На цьому  історія могла б закінчитися, але мені хотілося справедливості. Тому до того, який з автоматом, кажу, що мене незаконно утримували, прошу скласти протокол. А той відповідає: "Я представляю поліцію охорони, складати протокол не уповноважений, для цього вам потрібна патрульна поліція. Інша справа, якби ви щось вкрали, тоді протокол був би". Ви зрозуміли логіку: якщо я порушив, то вони все фіксують, буду відповідати за всією суворістю закону, а якщо порушення сталося стосовно мене, то жодної фіксації, бо не той поліцейський, не з тими повноваженнями і так далі", - зауважив потерпілий. 

Тоді Сергій Мірошниченко знову зателефонував у поліцію. Проте через 50 хвилин ніхто не приїхав, коли він зателефонував втретє - прибуло 4 правоохоронці, серед яких вже був і один із копів, які його намагались обшукати, його керівник та два патрульних. Коли ж потерпілий попросив патрульних представитись, один із них заявив, "що він йому нічого не винен". 

"І тут знову почалося: навіщо я їх викликав, чого хочу і так далі. У відповідь заявляю про злочин, а вони крутять біля скроні і йдуть. Кажу їм, що буду скаржитись міністру Арсену Авакову, на що чую: "Та скаржся, кому хочеш. Нам все одно", - зауважив Сергій Мірошниченко. 

За словами потерпілого, за час, коли він відстоював свої права, охорона встигла перевірити кількох людей через спрацювання "рамки". 

Нагадаємо:  

Охорона вокзалу в Києві впродовж півроку не помічала, як поліцейські грабують людей

Охорона вокзалу в Києві впродовж півроку не помічала, як поліцейські грабують людей

Повʼязані теми:

Наступна публікація