Скандал у реанімації: київських лікарів звинуватили у жорстокості щодо 1-річної дитини

Дата публікації
Перегляди
3944
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Скандал у реанімації: київських лікарів звинуватили у жорстокості щодо 1-річної дитини

Дівчинці нібито закрили рота та кричали на неї, коли ставили катетер.

Матір 1-річної дівчинки звинувачує лікарів столичної лікарні у жорстокому поводженні з її донечкою. У лікарні подібне заперечують, але їх тепер перевірить поліція, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Мама тримає на руках маленьку Емму – вони перший день вдома після лікарні. Жінка згадує, як її доньку забрала медсестра в реанімацію, щоб там встановити катетер, а саму Валерію в маніпуляційну разом з дитиною не пустили. Мама стверджує, що почула крики дитини через двері. "Вона різко затихла. І різко знову почала дуже сильно кричати", - каже Валерія Квасневська. З її слів, вона чула чоловічий голос: "Рота стули, тварюко! Я сказав – стули рота!".

Скандал в реанімації: у Києві мати звинувачує лікарів у жорстокому поводженні з донькою

Скандал в реанімації: у Києві мати звинувачує лікарів у жорстокому поводженні з донькою

Жінка почала дзвонити у домофон і вимагати впустити її всередину. "Через п’ять хвилин мені дитину винесли абсолютно без якихось емоцій. Вона лежала на руках у цієї медсестри. Я у неї чітко спитала: хто кричав? Вона сказала: це не я", - розповідає мама дівчинки. По тому вона майже 12 годин намагалися встановити прізвища лікарів зі зміни, із родиною та юристом звернулись до головного лікаря – той пояснив, що йому переказали про відсутність прохань пройти разом із дитиною в реанімацію та заперечили будь-яке знущання з дитини.

У Міністерстві охорони здоров’я нагадують, що існує спеціальний наказ, котрий дозволяє родичам бути присутніми в реанімації. Заборонити можна лише тоді, коли пацієнту роблять маніпуляцію. "Одна людина може перебувати цілодобово, не більше двох осіб можуть одночасно знаходитись біля одного пацієнта", - пояснив речник МОЗу Олександр Ябчанка.

У лікарні запевняють, що до реанімації пускають, а мати Емми просто не висловлювала бажання зайти, а до маніпуляційної від входу більше 15 метрів, тож почути щось достеменно неможливо. "Дитина була уколена двічі. Дитина під час встановлення, безумовно, періодично плакала, коли дитину тримали. Коли вводили у вену, двічі робилися ці уколи, точно так само через якийсь час дитина заспокоювалася", - переконує завідувач відділенням анестезіології та інтенсивної терапії дитячої міської лікарні №1 Микола Трикаш. Медики стверджують, що ніяких образ, крику чи фізичного тиску не було.

Мати маленької пацієнтки залишила допис у соцмережі, який набрав уже 12 тисяч репостів. Тато дівчинки написав заяву до поліції, там відкрили кримінальне провадження за статтею про неналежне виконання професійних обов’язків медичним працівником і проводять перевірку.

Кореспондент ТСН Валерія Ковалінська

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3944
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація