Скандал навколо електросамокатів Bolt: Кличко просить їх прибрати, а у компанії не бачать підстав для цього

Скандал навколо електросамокатів Bolt: Кличко просить їх прибрати, а у компанії не бачать підстав для цього

Дата публікації
Перегляди
2504
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Скандал навколо електросамокатів Bolt: Кличко просить їх прибрати, а у компанії не бачать підстав для цього

Фото: Kyiv Smart City Facebook

У Bolt діють відповідно до принципу "все, що прямо не заборонено законодавством, дозволено".

Компанія Bolt у п'ятницю, 7 серпня, запустила у Києві прокат електросамокатів. Перші стоянки з'явилися на Поштовій площі, Майдані Незалежності, Бессарабські площі, Золотих воротах і в Маріїнському парку. Втім, вже наступного дня мер столиці Віталій Кличко повідомив, що пункти прокату є незаконними. 

Про це Кличко написав на своєму Telegram-каналі 8 серпня. 

"Компанія Bolt без погодження з містом розмістила пункти прокату електросамокатів у столиці. Рух цього виду "транспорту" не врегульований чинним законодавством України. Тому місто не може дозволити компанії надавати такий вид послуг", - заявив міський голова. 

Він додав, що після змінення законодавства можна буде провести інвестиційний конкурс на розміщення пунктів прокату електросамокатів, а поки закликав компанію Bolt прибрати їх. "Інакше міські служби будуть змушені прибрати самовільно розміщені пункти з електросамокатами", - зазначив Кличко. 

У Bolt не забарилися з відповіддю. Компанія не бачить підстав погоджувати сервіс прокату з міською владою, йдеться в заяві, наданій hromadske. 

По перше, у Bolt пояснили, що про жодні "пункти прокату" не йдеться, адже для роботи цього сервісу не потрібні стаціонарні централізовані парковки, а також створення будь-яких пунктів парковки або інших малих архітектурних форм.

"За допомогою мобільного додатку клієнт знаходить самокат, який залишив у зручному для нього місці попередній клієнт. Право користувача (мешканця чи гостя міста Києва) залишити електросамокат у певному місці кореспондує його праву як члена громади міста Києва користуватися комунальним (спільним) міським простором", - йдеться в заяві. 

Крім цього, компанія наголосила, що діє згідно зі ст. 42 Конституції України та ст. 3 Цивільного кодексу України, які дають кожному право на підприємницьку діяльність, не заборонену законом. Тому, вважають у Bolt, влада Києва і особисто Кличко не можуть вимагати тих дозволів, які не передбачені законом.

Попри все у Bolt готові до конструктивної співпраці з місцевою владою. "Ми відкриті до діалогу та конструктивної співпраці. Ми впевнені, що прагнемо реалізувати спільну мету ― зробити Київ зручним, безпечним і зеленим містом!", — йдеться в заяві.

Нагадаємо, Кличко розповів, які зміни чекають на столичний зоопарк. У вересні на його території відкриють новозбудований паркінг на понад 400 авто. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2504
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація