Скандал із "золотими" овочерізками для укриттів у Києві: в ліцеї кажуть, що це - "дуже потрібні речі"

Скандал із "золотими" овочерізками для укриттів у Києві: в ліцеї кажуть, що це - "дуже потрібні речі"

Для укриття в Києві закупили дорогі овочерізки та електросковородки / колаж ТСН.ua

У ліцеї пояснили, навіщо їм дороге приладдя.

У Києві чиновники одного з навчальних закладів для укриття закупили електричні овочерізки за 130 тисяч гривень, а також електричну сковороду, яка коштує 720 тисяч гривень. В художньому ліцеї "Зміна" кажуть, що це - "дуже потрібні речі" під час повітряної тривоги.

Про це пише "Фокус".

Головна бухгалтерка ліцею "Зміна" Наталія Ломакіна каже, що її дивує, чому виник такий ажіотаж.

"Кажуть, що ми на 1,2 млн грн купили дві сковорідки. Це неправда — сковорода лише одна, але в цю суму входить ще купівля печі", - заявляє Ломакіна.

Вона заявила, що в укриттях повинні бути повноцінні зони для приготування їжі для дітей.

"Ці девайси гарної якості й не зламаються за місяць-другий. І взагалі — ніхто не запропонував аналог цієї сковорідки за меншу суму. Якби була можливість купити її за 100 тис. грн, ми б купили, але такої пропозиції не надходило. Де всі ці люди, які нас сьогодні критикують, були під час проведення тендеру?" - каже бухгалтерка.

Заступник міністра освіти та науки України Андрій Вітренко заявив, що жоден нормативний документ не передбачає того, щоб в укриттях були електричні овочерізки. Проте такі закупівлі передбачають, що вони будуть позачерговими.

"Слово "укриття" в цих тендерах згадали для того, щоб обійти черговість оплати платежів у казначействі. Адже у пріоритеті, згідно з постановою Кабміну №590, оборонні та інші витрати, пов'язані з безпекою людей, або роботи з відновлення житлового чи нежитлового фонду, пошкодженого внаслідок військових дій", - сказав він.

У Дніпровській районній адміністрації Києва відмовилися коментувати скандальні закупівлі.

Нагадаємо, в Києві для укриттів чиновники придбали техніку на 1,5 млн грн. Виявляється, в укриттях Дніпровського району дуже не вистачає електричних овочерізок за 130 тисяч гривень, а також електричної сковороди, яка коштує 720 тисяч гривень. Саме ці кухонні атрибути були закуплені чиновниками для використання в укритті навчального закладу Дніпровського району.

Також нібито для психологічного розвантаження дітей в укриттях під час повітряних тривог закупили музичних інструментів на 891 тисячу гривень. Йдеться про 300 шкіряних барабанів, які закупили чиновники Дніпровської РДА.

Читайте також:

Інспекція укриттів: де рятується від ракет очільник столиці

Інспекція укриттів: де рятується від ракет очільник столиці

Повʼязані теми:

Наступна публікація