Синод УПЦ МП знову не засудив Z-патріарха Кирила: чому мовчить Онуфрій

Автор
Дмитро ГулійчукДмитро Гулійчук
Дата публікації
Перегляди
9144
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Синод УПЦ МП знову не засудив Z-патріарха Кирила: чому мовчить Онуфрій

Очікуваної реакції на незаконні дії Кирила не було / Фото: прес-служба УПЦ МП

Експерти прогнозували реакцію УПЦ МП на анексію Москвою єпархій на окупованих територіях, проте Онуфрій та його соратники знову промовчали.

Сьогодні, 23 травня, в резиденції митрополита Онуфрія у Феофанії відбулося засідання синоду УПЦ Московського патріархату.

Релігієзнавці очікували, що на засіданні синод УПЦ МП засудить дії голови РПЦ патріарха Кирила, який виправдовує російську агресію проти України. Також експерти прогнозували реакцію УПЦ МП на незаконні дії Кирила, який відібрав єпархії УПЦ МП на окупованих територіях у своє пряме підпорядкування.

"Власне, сам синод вирішили скликати на наступний день після синоду в Москві, на якому (патріарх Кирило. — Ред.) Гундяєв радісно анексував Бердянську епархію. Онуфрій був готовий на різкий виступ. Але. Але — прогнозовано — Паканич (митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, якого називають другою за впливовістю людиною в УПЦ МП і проти якого запроваджено санкції, — Ред.) його відмовив. Як завжди", — зазначила в Telegram відома журналістка Соня Кошкіна.

За її інформацією, митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел мав долучитися до засідання скайпом, але нібито щось зі зв’язком трапилося. Аналогічна ситуація сталася і з митрополитом Донецьким та Маріупольським УПЦ МП Іларіоном, який один із небагатьох ієрархів УПЦ МП на окупованих територіях ще не перейшов у пряме підпорядкування до Кирила.

Скандальний намісник монастиря УПЦ МП в Києво-Печерській лаврі митрополит Павло (Лебідь), який відбуває домашній арешт, долучився до синоду у форматі онлайн. Хоча раніше Павло скаржився, що нібито в будинку, де його зобов'язали відбувати домашній арешт, немає навіть електрики. Журналісти викрили цю маніпуляцію Павла "Мерседеса" і показали, який вигляд палац має насправді.

Як виявилося, світло та Інтернет у палаці Павла "Мерседеса" все ж є

"Словом, Онуфрію не було на кого спертися. Ну, і все, власне. Єпископи розходяться з єдиним питанням: а чого взагалі збиралися? Кілька незначущих кадрових питань і дві протокольні заяви", — підсумувала Кошкіна.

У чому суть перепідпорядкування єпархій УПЦ МП на окупованих територіях

Нагадаємо, патріарх Кирило незаконно анексував Бердянську єпархію УПЦ МП та призначив туди свого "наглядача".

Зазначимо, що хоча УПЦ МП є складовою частиною Російської православної церкви (ієрархи УПЦ МП це заперечують), керівників церковно-адміністративних одиниць — єпархій на території України призначав голова УПЦ МП митрополит Онуфрій і його синод. Відповідно, українські єпархії, за згодою Москви, підпорядковувалися Онуфрію.

Проте Кирило в обхід Онуфрія забрав Бердянську єпархію, а ще раніше — кримські єпархії та Ровенківську єпархію на Донбасі.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
9144
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація