"Сильно побитий був, синяки на ногах і руках": батько загиблого в столичному СІЗО молодика повідомив подробиці трагедії

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Сильно побитий був, синяки на ногах і руках": батько загиблого в столичному СІЗО молодика повідомив подробиці трагедії

Фото: УНІАН

Причиною смерті стала важка черепно-мозкова травма.

У київському СІЗО помер 22-річний в’язень, який із визначених судом двох років устиг просидіти лише дві доби. Про його смерть батьки дізналися з новин, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ігор Степанов прочитав офіційну причину смерті сина Ярослава: травматичний крововилив у мозок, внутрішньочерепна травма, нанесена з метою вбивства чи ушкодження. Його дитину доправили до СІЗО із зали суду 3 квітня – строк він отримав за крадіжку кондиціонера.

Батьки чоловіка, який помер після 2 днів у СІЗО, дізналися про смерть сина з новин

Батьки чоловіка, який помер після 2 днів у СІЗО, дізналися про смерть сина з новин

Медик ізолятора розповідає, що на другий день ув’язнення в Ярослава стався епілептичний напад, а ще через день в’язень почав неадекватно поводитися. "Після чого хворий був госпіталізований до міської лікарні медичної допомоги з підозрою на алкогольний делірій", - розповіла лікар-терапевт медичної частини ізолятора Тетяна Іванушкіна.

Через чотири дні в лікарні в’язень помер. Ігор почув у новинах, що в столичному СІЗО не стало 22-річного хлопця і поїхав перевірити, чи не його це син. "Ми одразу поїхали туди, виявилося, що наш. Нам ніхто нічого не повідомляв. Сказали, що надіслали телеграму – по сьогодні телеграми немає. Казали, що він сам бився головою об стіну. Вони хотіли приховати це все, а потім списати, що нещасний випадок", - розповів батько Ярослава.

У Мін’юсті пояснюють, що одразу не повідомили, бо шукали контакти, тому що в матеріалах особової справи в’язня інформація про близьких родичів була відсутня. Батько натомість пригадує розмову в морзі. "Кажуть, сильно побитий був, синяки на ногах і руках були. Ми б навіть якби не взнали, що наш син, ми хотіли йому передачку привезти", - розповів він.

У СІЗО припускають, що отримані травми хлопця пов’язані з епілепсією, однак рідні в такий діагноз не вірять. "Ніякої епілепсії ніколи не було", - каже Ігор Степанов. Поліція вже відкрила кримінальне провадження. "За статтею 140 – неналежне надання медичної допомоги. Після експертиз можна буде щось більш детальне казати", - розповів керівник управління нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях В’ячеслав Свірець.

Хлопця поховали через тиждень після смерті. Батьки вже звернулися до прокуратури та сподіваються на чесне розслідування. Загалом в Україні в закладах покарання торік померли більше 500 осіб. За перші чотири місяці цього року померла 151 людина.

Кореспондент ТСН Валерія Ковалінська

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація