Шум, гам та п'яні витівки. Як мешканці багатоповерхівок борються із будівництвом ресторанів по сусідству

Шум, гам та п'яні витівки. Як мешканці багатоповерхівок борються із будівництвом ресторанів по сусідству

Фото: ТСН.ua

На Оболоні люди домоглися припинення будівництва закладу.

Шум, гам та п'яні витівки - таке життя мешканців будинків, біля яких оселилися кафе та ресторани. І все це на прибудинкових територіях, де мали б бути зелена зона та дитячі майданчики. За законом, відкриття таких закладів мають узгоджувати з пожильцями, але на практиці цього ніхто не робить. У деяких випадках власний спокій доводиться виборювати.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

На Оболонській набережній у Києві бізнесмени вирішили відкрити ресторан із літнім майданчиком. На аматорському відео видно, як мешканці будинку відстоюють свою прибудинкову територію.

Рік тому вони вже пережили одну пожежу. Тут був інший заклад із майданчиком. Дозволів на нього в тодішних власників не було. Після того, як вогонь усе знищив, на цьому місці вже інший підприємець планує відкрити черговий ресторан.

"Нас, усіх мешканців, евакуювали о п'ятій ранку на вулицю через сильне задимлення. Ми боїмося повторення, ми боїмося за свої життя", - каже мешканка будинку 18-Г на вулиці Героїв Сталінграда Надія Снігур.

Сюди вже звезли будівельні матеріали. Мешканці будинку просять підприємця показати дозвільні документи, що він має право займати цю територію, той реагує агресивно. Конфлікт на телефон зняв чоловік Надії. Її спроби зафільмувати власника майбутнього ресторану, за її словами, закінчилися розбитим смартфоном та погрозами.

Дозволу на будівництво підприємець не показав навіть поліції, лише стверджував, що він у нього є.

Мешканці багатоповерхівок борються із розважальними закладами на прибудинкових територіях

Мешканці багатоповерхівок борються із розважальними закладами на прибудинкових територіях

За законом, відкриття будь-якого закладу в житловому будинку і використання прибудинкової території має бути узгоджене з мешканцями. І хоча б половина з них має погодитися з цим. У цьому випадку підприємець такої згоди не дістав.

Про, те що будівництво незаконне, ТСН підтвердили і в департаменті міського благоустрою. Але власники ресторану кажуть, працюють наперед.

"Усе в процесі, в нашій країні, ви ж знаєте, швидко зробити дозволи не можна. Ми ще нічого не будуємо. Тут тільки матеріали лежать", - каже власниця першого поверху Оксана Добровольська.

Оболонська набережна - престижний мікрорайон столиці. І прибудови під кафе та ресторани, замість зеленої зони, яка передбачена генпланом, тут практично в кожній багатоповерхівці.

Під кафе замуровують навіть пожежні проходи. Навесні цього року згорів іще один ресторанний заклад.

"Сталася пожежа в цьому закладі, і пожежна не змогла під'їхати. Ось дивіться, що у нас згоріла труба. На цю набережну виїхати неможливо", - говорить мешканка будинку №14-Б на Героїв Сталінграда Антоніна Синельник.

Свою прибудинкову територію пожильці поки що відстояли. На місці нового ресторанного майданчика почали працювати комунальники, кажуть, поки що тут буде зелена зона.

Маріам Оганнисян

Повʼязані теми:

Наступна публікація