Штрафи та виправні роботи. Журналісти з'ясували, що загрожує квітковим вандалам

Штрафи та виправні роботи. Журналісти з'ясували, що загрожує квітковим вандалам

Фото: УНІАН

Якщо крадіжка квітів не перевищує 176 гривень – це адміністративна відповідальність.

У столиці вандали завдають збитку клумбам на понад мільйон гривень.

Є пенсіонерка, яка приходить посеред дня і рве троянди у Дніпровському районі столиці, йдеться у сюжеті "Сніданку з 1+1". Порушницю затримала поліція. Однак, серйозного покарання вона не понесе. Більшість рослин комунальні підприємства вирощують самі, тож їхня собівартість менша, ніж в магазинах.

Якщо крадіжка квітів не перевищує 176 гривень – це адміністративна відповідальність. Відповідно, це штраф до 510 гривень або до місяця виправних робіт.

Повторне правопорушення загрожує штрафом до 850 гривень або виправними роботами до двох місяців.

Якщо ж збиток перевищує 176 гривень – передбачена кримінальна відповідальність. Залежно від обставин вирок коливається від штрафу до 1700 гривень, або навіть позбавлення волі до трьох років. Однак за квіти з клумби дати такий вирок наважиться не кожен суддя.

"Статистика крадіжок з кожним роком зростає. У парку Перемоги 60 тисяч квітів. За рік викрадають приблизно одну тисячу. Якщо говорити про троянди, то їх тут висадили дві тисячі. Минулого року вкрали близько 240 штук. Через це і ввели охорону", - розповідає Євген Ковшун, директор КП з утримання зелених насаджень.

Загалом по Києву минулоріч крадії присвоїли понад 30 тисяч квіток. А ще півтори сотні дерев та більш як дві з половиною тисячі кущів.

Раніше повідомлялось, що у Києві скульптори відновлюють сплюндровану вандалами художню композицію "Малюки, що пускають кораблики". Маленькі Кий, Щек та Хорив отримали назад свої улюблені кораблики та добрий шмат вирваної з "м'ясом" мапи столиці. Третину Києва – латунні плити із зображеннями Подолу, Оболоні та Троєщини – разом із корабликами поцупили двоє наркоманів і здали на брухт. Вандалів упіймали та запроторили за ґрати, а скульптурну композицію відновлюють.

Повʼязані теми:

Наступна публікація