Шість температурних рекордів за літо: кліматологи назвали найтепліші та найхолодніші дні у Києві

Шість температурних рекордів за літо: кліматологи назвали найтепліші та найхолодніші дні у Києві

Фото: УНІАН

Упродовж усього літа фахівці зафіксували 25 днів зі спекою, яка перевищила 30°С.

Середня температура повітря цього літа у Києві становила +21,7º С, що на три градуси перевищило кліматичну норму. З огляду на це, літо у столиці зайняло другу позицію серед найспекотніших з 1881 року.

Про це сьогодні, 2 вересня, повідомляє пресслужба Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського у Facebook.

"Середня температура повітря цьогорічного літа у Києві становила +21,7º С, що на 3º С перевищило кліматичну норму. Це дало йому змогу зайняти другу позицію серед найспекотніших у Києві з 1881 року", — йдеться у повідомленні.

Найхолодніше було на початку календарного літа – 2 та 3 червня, коли температура під ранок опустилась до +5,5°С, а найспекотнішим виявилось 20 серпня, коли температура після полудня піднялася до +34,1°С.

"Днів зі спекою, яка перевищила 30°С, було 25, разом із цим, майже порівну в кожний місяць. За літо встановлено шість температурних рекордів", — зазначили у пресслужбі.

Там додали,що кількість опадів за літо на проспекті Науки становила 55% від кліматичної норми, воно ввійшло у десятку найсухіших у Києві з 1891 року.

Нагадаємо, за останні 30 років глобальне потепління серед українських міст найбільше вплинуло на Чернігів та Київ, де потеплішало на 1,6°С. Найменше ж — на Ужгород (температура піднялася на 0,9°С). 

Спека в Україні: чи готові люди до температурних рекордів та як їх переносять

Спека в Україні: чи готові люди до температурних рекордів та як їх переносять

Повʼязані теми:

Наступна публікація