Сезон грибів у розпалі: чи безпечні з Чорнобильської зони та які продаються на стихійних ринках Києва

Дата публікації
Перегляди
2797
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Сезон грибів у розпалі: чи безпечні з Чорнобильської зони та які продаються на стихійних ринках Києва

Фото: pixabay.com

Миття та навіть термічна обробка від радіоактивних речовин не врятує.

В Україні у розпалі сезон грибів. Продавці розхвалюють свіжо зібрані у лісі гриби, що вони смачні й абсолютно безпечні. Нині їх продають майже скрізь.

ТСН з'ясувала, чи безпечно куштувати гриби з Чорнобильської зони та які гриби продаються на стихійних ринках Києва. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Так, кореспондентка ТСН придбала гриби в Іванкові, що неподалік Чорнобильської зони, та на кількох стихійних ринках Києва.

Після дощів Чорнобильські ліси грибами ніби всіяні. Але збирати їх, тим паче для продажу, – протизаконно, бо можуть бути нашпиговані радіацією. Та зупиняє це не всіх. Правоохоронці влаштовують облави на грибівників-порушників у зоні відчуження. За таке порушення загрожує штраф, обмеження або позбавлення волі до 3-х років. Гриби ж відправляють  на утилізацію.

Біля Іванкова за кілька метрів від  траси йде жвава торгівля. Коштують гриби від 30 до 120 гривень. Продавці кажуть, що все абсолютно безпечно.

У Києві поблизу метро "Лісова" жінка продавала грибне асорті прямо з асфальту. Де збирала – не сказала. Натомість божилася, що радіації в них нема.

Також кореспондентка придбала лисички у продавчині, що облаштувала ятку в середмісті. Та запевнила, що гриби з Чернігівщини і без радіації.

ТСН з'ясувала, чи безпечно куштувати гриби з Чорнобильської зони

ТСН з'ясувала, чи безпечно куштувати гриби з Чорнобильської зони

Всі ці придбані гриби передали на дослідження до лабораторії.

За словами експерта, перевірити рівень насиченості грибів радіацією, наприклад, за допомогою дозиметра, неможливо – результату не буде.

За результатами з лабораторії, найчистішими серед усіх виявилися лисички. Але вони не є абсолютно безпечними.

А от гриби, куплені під Чорнобилем та біля "Лісової" потрібно негайно утилізувати. Допустимий норматив перевищено близько 50-100 бекерель (одиниця виміру активності радіоактивного джерела).

А це значить, що радіоактивні частинки нагромаджуватимуться в кістках і м'язах людини. Та опромінюватимуть організм десятиліттями зсередини, що створює умови для розвитку злоякісних пухлин або генетичні мутації.

Миття та навіть термічна обробка від радіоактивних речовин не врятує. Найбільше їх акумулюється в сушених лісових грибах.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2797
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація