Що буде з пам’ятниками Щорсу, Ватутіну і мостом Патона: директор Інституту нацпам’яті дав відповіді

Що буде з пам’ятниками Щорсу, Ватутіну і мостом Патона: директор Інституту нацпам’яті дав відповіді

Фото: із соцмереж

Антон Дробович розповів, коли ці питання будуть зняті з порядку денного.

Коли для пам’ятника Щорсу у Києві знайдуть місце для зберігання, його буде демонтовано. Ідеальний варіант - розмістити його у відповідному музейному просторі. Раніше йшлося про музей тоталітарної пропаганди, якщо б його відкрити на ВДНГ.

Про це в інтерв'ю ТСН.ua розповів керівник Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович.

"Щорс належить до невеликої кількості пам'яток монументального мистецтва. Це один із найкращих монументів у країні за рівнем мистецького виконання, тому він охороняється законом про охорону культурної спадщини. Це той випадок, коли є колізія в законодавстві. Це один бік проблеми. А інший у тому, що поки невідомо, куди його демонтують. Спільноти і експерти кажуть, що якщо немає місця, куди його демонтувати і зберегти, він залишається на своєму місці, а громадяни просять не знімати з нього охоронного статусу. Це спонукає інші ініціативи, наприклад, замотати його в латекс – такий собі чорний вершник виходить", - каже він.

Щодо Ватутіна, Дробович наголосив, що допоки він похований в Маріїнському парку, пам’ятник йому не може бути демонтований.

"Пам’ятник Ватутіну встановлений на його могилі. А в декомунізаційному законодавстві окремий виняток стосується намогильних конструкцій", - зазначає керівник Українського інституту національної пам’яті.

Відповідаючи на запитання ТСН.ua, чи не будуть Ватутіна перепоховати,  Дробович пояснив, що на початку року був діалог із членами родини Ватутіна, які могли б це ініціювати.

"Якщо б вони дали таку пропозицію, то це було б законно і можна було б розглядати. Але перепоховання поки що є лише гіпотетичним", - уточнив він.

Дробович також зазначив, що стосовно мосту Патона взагалі немає ніяких суттєвих перешкод. І додав, що зараз якраз триває реконструкція.

"Міська влада може зробити це навіть самостійно. Якщо, наприклад, є якісь застереження, Міністерство культури та інформаційної політики, я впевнений, підтримає демонтаж. Бо йдеться про два герби, які на в’їзді з Лівого берега. Технічно не складно їх демонтувати. Вони не є якоюсь окрасою чи необхідним функціональним елементом для цього мосту", - підсумував він.

Повну розмову із керівником Українського інституту національної пам’яті Антоном Дробовичем про те, коли в Києві декомунізують "Батьківщину-Матір", куди потрапляють "Леніни" після знесення, коли перейменують Дніпропетровську і Кіровоградську області та інше — читайте за цим посиланням.

У Києві збираються декомунізувати Батьківщину-Мати та міст Патона

У Києві збираються декомунізувати Батьківщину-Мати та міст Патона

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
506
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація