Ще не кінець. В'ятрович та Бережна готуються до нових баталій за перейменування проспектів Києва

Ще не кінець. В'ятрович та Бережна готуються до нових баталій за перейменування проспектів Києва

Північний міст з'єднує проспекти Бандери та Шухевича / Фото: УНІАН

Опоненти прокоментували ТСН рішення Окружного адміністративного суду.

Рішення Окружного адміністративного суду Києва щодо перейменування проспектів Бандери та Шухевича, вочевидь, чекає на оскарження у Апеляційному суді. На цьому сходяться обидві сторони судового процесу – і “Інститут правової політики та соціального захисту імені Ірини Бережної”, який виступав на стороні позивача і "Інститут національної пам'яті", що підтримував відповідача. 

Позов щодо скасування перейменування проспектів був поданий ще 2016 року депутаткою Іриною Бережною, і після її загибелі справу продовжила її матір Олена Бережна разом із функціонерами громадської організації імені її доньки.

"Привід позову був у грубому порушенні права та процедури проведення цього перейменування, яке зробила Київрада. Ми оскаржили всю процедуру, починаючи від засідання комісії з питань перейменування до виходу у зал засідань та проведення сесії. Перейменування Московського проспекту на проспект Степана Бандери здійснювалось на основі закону про декомунізацію. Але ми довели, що "Московія" до радянського періоду стосунку не має. Це ХІ століття, Київська Русь", - пояснила Бережна ТСН.

За її словами, лише за вісім місяців після початку судового розгляду депутати Київради заявили, що у рішенні було допущено технічну помилку і перейменування Московського проспекту не має стосунку до декомунізації. У перейменуванні проспекту Ватутіна на Романа Шухевича, за словами Бережної, також були допущені грубі помилки.

"Проспект Ватутіна перейменовували вже без посилання на закон про декомунізацію, але теж з грубим порушенням. Його не розглядали на президіумі включення до порядку денного. Тоді прийшли на засідання добровольчі батальйони, привели Юрія Шухевича (син Романа Шухевича) , і змусили депутатів це рішення ухвалити", - запевняє Бережна.

Втім, діячка каже, що для остаточних висновків зарано, адже рішення ще не набуло чинності і , вочевидь, буде оскаржено в Апеляційному суді, де вона готова доводити свої аргументи. До Апеляції готуватиметься і "Інститут національної пам'яті", як розповів ТСН його голова Володимир В'ятрович.

Мер Кличко планує подати апеляцію на рішення щодо перейменування проспектів Бандери та Шухевича

Мер Кличко планує подати апеляцію на рішення щодо перейменування проспектів Бандери та Шухевича

"Є підстави говорити про політичний зміст рішення, а не юридичний. Перейменування відбулося з дотриманням всіх процедур, за участі громадськості – було масштабне громадське обговорення. Було ухвалено абсолютною більшістю депутатів київської міськради, тобто говорити про незаконність перейменування немає підстав. Як тільки отримаємо рішення суду, Український інститут національної пам'яті, очевидно, подаватиме апеляцію. Прошу не поширювати заголовки "З мапи Києва зникли проспекти Бандери та Шухевича" – ще нічого не зникло, і думаю, цього не станеться, якщо ми будемо рішуче відстоювати те, що здобували протягом п'яти років", - наголосив В'ятрович.

За його словами, відстоюють старі назви "прорадянські, проросійські" сили, тому що Бандера та Шухевич – "дратують російську пропаганду". Також зазначив, що цьому сприяє невизначена позиція нової влади щодо подій в українській історії.

"На жаль, зміна влади, яка відбулася в Україні, поки що не продемонструвала ставлення новообраного президента до питань гуманітарної політики та національної пам'яті. Тобто ми досі не знаємо, яким воно буде, і очевидно ця пауза використовується різного роду реваншистськими силами для того, щоб нагадати про себе, щоб повернути Україну в стан до 2013 року, в стан України Януковича. Мова іде і про Київ, і про Харків. Але не враховують те, що Україна стала іншою", - зазначив історик.

Суддя Окружного адміністративного суду Києва, яка ухвалювала це рішення, коментувати його відмовляється. Лише посилається на офіційну заяву суду.

"Ні, я коментар ніякий не буду давати. Є публікація на сайті суду. Буде повний текст рішення – ознайомитеся, більше поки що нічого", - заявила суддя Олеся Чудак.

Нагадаємо, 25 червня Окружний адміністративний суд Києва скасував перейменування проспектів Московського на Степана Бандери і Ватутіна на Романа Шухевича. Мер Києва Віталій Кличко заявив, що міськрада ще раз перейменує ці проспекти.

Повʼязані теми:

Наступна публікація