СБУ розслідує схему з продажу квартир, які будувались для воїнів ООС і малозабезпечених родин

СБУ розслідує схему з продажу квартир, які будувались для воїнів ООС і малозабезпечених родин

Фото: скриншот з відео

Квартири розташовані у будинку на проспекті Космонавта Комарова 20-А.

Служба безпеки розслідує корупційну схему з перепродажу квартир під керівництвом заступника столичного мера В’ячеслава Непопа. Деталі слідства тримають в секреті. ТСН вдалось знайти факти які вказують на причетність до оборудок і іноземних громадян. Ці самі люди свого часу допомагали людям Януковича легалізувати злочинні гроші в Європі. 

Як чиновник із КМДА заволодів будинком, що призначався воїнам ООС та малозабезпеченим родинам, у сюжеті ТСН.19:30.

Будинок на проспекті Космонавта Комарова 20-А називають "елітним", хоч будували його як соціальне житло.   
"Цей будинок будувався для соціально незахищенних верств населення, зокрема, для сімей загиблих в зоні АТО і ООС. Тобто місто мало їх роздати через благодійний фонд – незахищеним верствам населення", - каже член підкомітету громадської ради з контролюфінансової діяльності КМДА Сергій Бригадир.

Громадський активіст Сергій Бригадир займається розслідуванням корупційних оборудок із нерухомістю в Києві. Він каже, що цей будинок особливий. Замість малозабезпечених родин власниками десятків квартир стали люди з оточення заступника Віталія Кличка.   

"Непоп Артем В'ячеславович. Судячи з усього, прізвище у нього відповідає прізвищу Непопа, і по батькові він В'ячеславович. Син? Син, да. Непоп Антоніна Юрівна отримала квартири від 112 по 144 у цьому будинку", - каже активіст. 

СБУ розслідує оборудки з квартирами, які будувались для воїнів ООС та малозабезпечених родин

СБУ розслідує оборудки з квартирами, які будувались для воїнів ООС та малозабезпечених родин

Землю під будівництво будинку отримав благодійний фонд "Солом’янка". Він дотепер належить В’ячеславу Непопу. Замовником будівництва стало комунальне підприємство "ЖитлоінвестБуд", в якому Непоп був директором. Будувала за рахунок київського бюджету фірма "Фундамент", яку теж пов’язують із Непопом. 

Колишній заступник та партнер по бізнесу Непопа Петро Шарафетдінов  згадує, як у 2015 році, замість того, щоб роздавати квартири, їх почали оформлювати на своїх.  

"Є дуже прекрасна схема за борговими розписками: хтось у когось зайняв під будівництво, а той не розрахувався, а потім забрав квартири в рахунок боргу. У результаті правильний нотаріус за підробленою без протоколу відчуження за довіреністю дуже класно все реєструє", - каже ексзаступник Непопа Петро Шарафетдінов.

Ксерокопії цих боргових зобов’язань нам і показує Сергій. Квартири, так би мовити, роздає також невипадкова людина. "Фізична особа - підприємець Граділь. Його прізвище збігається з прізвищем Валентини Граділь, яка є, була бухгалтером "Житлоінвестбуду". Ця людина за борги роздає квартири, які належали благодійному фонду Солом'янка", - каже Сергій Бригадир.

Оборудка відбулась у 2015 році, а, як свідчить державний реєстр речових прав на нерухоме майно, влітку 2018 квартири стали переоформляти на кіпрську компанію "Самал Трейдінг Лімітед". 

Кіпрською компанією  керує така собі пані Галина Александроу. Вона ж очолює і агентство "Вандербліз лімітет", яке своєю чергою належить Сергію Арбузову та Сергію Курченку - співучасникам злочинів Януковича.  Після їхньої втечі з України через кіпріотів виводились активи "донецької родини" за участю компанії "Ай-СІ-Ю" з Валерією Гонтаревою на чолі. 

На сайті оголошень ми знаходимо із кілька десятків оголошення з продажу квартир у цьому будинку. Вартість 1200 доларів за квадратний метр. Маклер каже, що його клієнту належить багато квартир у цьому домі. Крім того, на продаж залишилося всього кілька квартир. 

У жовтні 2018 року поліція відкрила кримінальне провадження у цій справі.  В фабулі фігурувало прізвище В’ячеслава Непопа. Тоді ж Непопа взяв своїм заступником Кличка. Сьогодні в поліції цієї справи не коментують. Так само не коментують її і в КМДА. Сам Непоп уникає будь-яких контактів. У листі до ТСН чиновники, посилаючись на конституцію України, просять Непопа вважати невинним до вироку суду. 

Наразі справи Непопа почала розслідувати СБУ Лише за найскромнішими підрахунками, втрати від оборудок  на проспекті Комарова - це понад сім мільйонів доларів. 

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко.

Повʼязані теми:

Наступна публікація