СБУ обшукало "Київміськсвітло", контрагентів і керівництво підприємства

СБУ обшукало "Київміськсвітло", контрагентів і керівництво підприємства

Фото: СБУ

Посадовців комунальної установи підозрюють у розтраті та привласненні коштів.

СБУ навідалася з обшуками до комунального підприємства "Київміськсвітло", котре відповідає за вуличні ліхтарі, їх закупівлю та функціонування. Силовики підозрюють, що нерідко це робилося зі зловживаннями, які коштували киянам мільйони гривень, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Є факт, який розслідує головне управління у місті Києві та Київській області, за фактом привласнення та розтрати з місцевого бюджету грошей саме "Київміськсвітлом", - розповів слідчий слідчого управління головного управління СБУ Євген Поліщук.

СБУ провела обшук у комунальному підприємстві "Київміськсвітло"

СБУ провела обшук у комунальному підприємстві "Київміськсвітло"

Комунальне підприємство вже не раз ставало об’єктом журналістських розслідувань, засідань антимонопольного комітету та навіть судів. Найбільше претензій – до міської кампанії з переобладнання освітлення в столиці. У 2018 р. на нове світло з київського бюджету виділили 300 мільйонів гривень, а цьогоріч уже 700 мільйонів. Закупівля відбувалася за відкритими тендерами, але після них від виробників посипалися скарги – до торгів допускали лише обрані компанії: "Технічні характеристики прописані під одного виробника".

Антимонопольний комітет після скарг навіть скасував результати тендерів на окремих столичних вулицях. Щоправда, у "Київміськсвітлі" будь-які претензії і звинувачення відкидали й обіцяли оскаржувати рішення комітету. Згодом стало відомо – закупівлями зацікавилися правоохоронці. А в серпні Дніпровський суд дозволив провести експертизу, аби з’ясувати, чи не переплатило підприємство за придбане на торгах.

На початку жовтня до рук журналістів потрапив іще й звіт департаменту внутрішнього контролю та аудиту КМДА: перевірка виявила, що вартість освітлення була завищена на майже 15 мільйонів гривень, так само завищували вартість і на інших об’єктах, а на одному з них замість польських опор для освітлення встановили українські.

Чи цих епізодів стосувалися обшуки – в СБУ поки що не розголошують. Разом із тим, окрім офісу самого підприємства, правоохоронці навідалися ще й до офісів його контрагентів та керівництва підприємства. У "Київміськсвітлі" підтвердили візит правоохоронців і додали, що жодного спротиву не чинили. "Жодному працівникові нашого підприємства підозра не пред’являлася. В офісі нашого підприємства були вилучені лише  документи фінансово-господарської діяльності нашого підприємства за 2018-2019 роки", - наголосили там. 

Що ж до самих звинувачень, то у підприємстві їх називають "версією слідства" і радять дочекатися рішення суду. У СБУ натомість пообіцяли, що до суду звернуться, щойно завершать усі необхідні слідчі дії.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Повʼязані теми:

Наступна публікація