Самогубство, газовий балон чи вибухівка. "Київгаз" назвав версії трагедії в Голосієвому

Для того, щоб в квартирі створити вибухонебезпечну концентрацію, необхідно мінімум 4 години наповнювати приміщення газом.

Самогубство, газовий балон чи вибухівка. "Київгаз" назвав версії трагедії в Голосієвому

© ГУ ДСНС у Києві

Фахівці ПАТ "Київгаз" оглянули газову плиту у квартирі будинку в Голосіївському районі, де 26 липня стався вибух. Про це повідомили в прес-службі компанії.

Згідно з висновками огляду, цей прилад не міг бути джерелом вибуху або витоку газу."Попередньо повідомляємо, що найбільш вірогідною є одна з наступних версій: предметом вибуху міг стати сторонній газовий балон або вибухівка; мешканка квартири могла вчинити самогубство", - йдеться в повідомленні.

"Квартиру, яка стала епіцентром вибуху, було оснащено тільки газовою плитою. Попередній огляд помешкання не вказав на те, що цей прилад міг бути джерелом вибуху або джерелом витоку газу. Важливо розуміти, що вибухонебезпечну суміш утворює концентрація природного газу на рівні від 5 до 15 відсотків за обсягом в суміші з повітрям. Для того, щоб в такій квартирі створити вибухонебезпечну концентрацію, необхідно мінімум 4 години наповнювати приміщення газом, використовуючи для цього всі газові конфорки та духовку, які працюватимуть на повну потужність. Разом із цим приміщення має бути повністю закритим та знаходитись у герметичному стані. Квартиру, яка стала епіцентром події, було облаштовано дерев'яними вікнами, які не здатні забезпечити повну герметичність, що майже унеможливлює вірогідність вибуху. При цьому наголошуємо, що наразі стверджувати про остаточні причини вибуху ще зарано", - зазначили в "Київгазі".

Фахівці компанії вирішили позапланово перевірити газове обладнання в прилеглих будинках.

Нагадаємо, 26 липня у Голосіївському районі стався вибух у квартирі на першому поверсі багатоповерхівки. Одна жінка загинула, ще одна - травмована.

Наступна публікація

Я дозволяю TSN.UA використовувати файли cookie