Рятувальники прийшли з майстер-класами на київські пляжі
Висока смертність цього літа змушує ДСНС до активних профілактичних дій.
© УНІАН
Київські рятувальники вийшли в народ з метою показати, як правильно тягнути з води пляжника, котрий тоне, і що робити далі. Потреба в такий майстер-класах зумовлена страшною статистикою смертей українців на водоймах цього літа, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
Навіть якщо гіпотетична потопельниця – професійний водолаз, хапати і рятувати її треба ззаду, бо в паніці людина може потопити і свого рятівника. На березі необхідні вже процедури для опритомнення. "Звільняємо дихальні шляхи потерпілого від зайвих предметів, а також від залишків води. Для цього перевертаємо його на бік", - пояснюють рятувальники. Далі серцево-легенева реанімація: 30 натискань на грудну клітину за уявною лінією по центру грудної клітини.
Фахівці пояснюють, що левова частка проблем на воді починається в купальників, які хильнули на березі. Інша причина трагедій – пірнання в незнайомих місцях і непризначених для купання водоймах. У ДСНС наголошують, що цьогорічні показники смертності суттєво збільшилися. "У столиці вже загинули 47 людей. За аналогічний період минулого року ця цифра складала 29. Минулого літа у нас таке спекотне літо розпочалося з середини липня, а цього літа вже з 2 травня погодні умови сприяли тому, що люди йшли відпочивати на водоймах", - пояснила речниця служби Світлана Водолага.
По Україні статистика ще гірша – тільки 6 серпня на воді загинула 21 людина, а з початку року смертей уже понад 800.
Кореспондент ТСН Станіслав Фещенко