Рятувальні операції. В "Охматдиті" відновили трансплантацію кісткового мозку

Рятувальні операції. В "Охматдиті" відновили трансплантацію кісткового мозку

Фото: скриншот з відео

Медики зробили вже 12 пересадок.

У  лікарні "Охматдит" відновили трансплантацію кісткового мозку. Близько року тому через корупційний скандал із відділення пішли майже всі лікарі-гематологи та працівники унікальної лабораторії. Після відновлення операцій медики зробили вже 12 пересадок, іще 8 дітей готують до операції, йдеться у ТСН.19:30.

У дворічного Іллі надзвичайно рідкісна вада - вроджений імунодефіцит. Можна сказати, що у нього немає імунної системи. Тобто усі грибки, бактерії, віруси безперервно атакують його організм.

Ілля з народження живе в лікарнях. Він переніс кілька пневмонії. Антибіотики вже перестали допомагати дитині.

Дітям з такою вадою імунної системи, як в Іллі, трансплантувати кістковий мозок почали лише десять років тому. За цей час в усьому світі зробили лише 15 операцій. Найбільший ризик у такому випадку - це відторгнення, кажуть лікарі.  Донором для Іллі стала його старша сестра.

Це 30 день після трансплантації. Ілля вже грається, ходить на вулицю і готується до виписування, але до лікарні регулярно приходитиме на обстеження.

У національній лікарні "Охматдит" відновили трансплантацію кісткового мозку

У національній лікарні "Охматдит" відновили трансплантацію кісткового мозку

У відділені повністю відновили трансплантації. Їх призупинили через конфлікт, що стався рік тому, коли звільнилися керівниця центру онкогематології та пішов завідувач відділення. Адміністрація лікарні звинуватила їх у порушеннях при закупці ліків та обладнання. На знак протесту звільнилися всі гематологи, крім одного. Пішли також працівники унікальної лабораторії.

В Україні лише в Охматдиті дітям робили трансплантацію кісткового мозку від частково сумісних рідних донорів, тож відновити роботу відділення було надзвичайно складно. Нові лікарі-гематологи пройшли стажування за кордоном. Перенавчити довелося і весь новий персонал лабораторії. Вона єдина, яка обслуговує дітей з онко-гематологічними діагнозами по всій країні.

Пані Марина - мати 17-річної Вероніки щаслива, що відновили трансплантацію кісткового мозку. Це означає, що родині не треба збирати шалену суму на пересадку за кордоном. У Вероніки лімфома. Пухлину намагаються здолати хіміотерапією - це вже десятий блок. 

Перезавантаження - це і є трансплантація кісткового мозку. Вероніку готують до пересадки на вересень. Коли вона одужає, то стане тату-майстром, а поки що в ізольованому боксі шліфує свої навички аби рука не відвикала од пензлика. 

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич.

Повʼязані теми:

Наступна публікація