Геноцид проти українців. У Биківні вшанували жертв комуністичного терору

Дата публікації
Перегляди
5620
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Геноцид проти українців. У Биківні вшанували жертв комуністичного терору

Фото: Сайт президента України

Комуністи засудили до репресій майже 200 тисяч українців.

У Києві вшанували пам'ять жертв Великого терору 1937-1938 років за часів комуністичного режиму.

Як повідомляється у сюжеті ТСН.19:30, за загиблими відслужили поминальну літургію. Меморіальні заходи провели на місці розстрілу жертв сталінського режиму у Києві, а також - у заповіднику Биківнянські могили, куди звозили вбитих. Під час масштабних репресій в Україні засудили майже 200 тисяч людей, із яких більшість була розстріляна.

Великий терор розпочався з директиви з Москви: "Наказую: з 5 серпня 37 року у всіх республіках, краях і областях розпочати операцію з репресування колишніх куркулів, активних антирадянських елементів та кримінальників".

За своєю суттю це був геноцид. В Україні почали знищувати інтелігенцію, науковців, духовенство, селян і робітників. 

"Він був задуманий Сталіним для знищення тих, хто міг робити спротив його особистій владі, його тоталітарному режиму, який він встановив в СРСР", - вважає Георгій Лук'янчук, голова міжнародного громадського об'єднання "Соловецьке братство".
 
5 серпня наказ почали виконувати."На кожну республіку, область, район спускались ліміти на репресування за першою і другою категоріями. За першою – розстріл, друга – ув'язнення", - розповів дисидент Василь Овсієнко.

Ці ліміти також є в документі. Не імена, а просто план на вбивство. В 1937 році в Україні знищили понад 26 тисяч осіб. Наступного року - покарати на смерть - постановили більше 80 тисяч. Так звані суди-трійки відбувалися миттєво. Сьогодні арешт, а завтра - розстріл. Тіла таємно вивозили.

"Це робилось під покровом ночі. В одну з ночей травня 1938 року тут привезли більше 500 людей. Меморіал Биківнянські могили -  один із найбільших в Україні. Тут поховали понад 30 тисяч репресованих. Їхні долі розкрили архіви", - сказав Богдан Біляшівський, гендиректор національного історико-меморіального заповідника "Биківнянські могили". 

Правнучка репресованого Валентина Несененко повідомила, що її родича розстріляли за двох коней, яких той не хотів віддавати до колгоспу. "Уродженець Білої Церкви, хазяїн-одноосібник, який був винний у тому, що хотів працювати сам на себе", - зазначила жінка.

На дереві є табличка із його іменем. У Биківнянському лісі багато світлин розстріляних. Родичі знайшли, де вони покояться. Та більшу частину репресованих українців ще не ідентифікували. 

Олена Мацюцька

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5620
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація