Розкопки на Поштовій площі: комісія Київради підтримала створення музею замість торгового центру

Розкопки на Поштовій площі: комісія Київради підтримала створення музею замість торгового центру

Фото: УНІАН

НАН має продовжити археологічні розкопки.

Постійна комісія Київської міської ради з питань власності одноголосно підтримала рішення створити на місці розкопок на Поштовій площі Києва історико-археологічний музей замість торговельного центру.

Про це повідомляє прес-служба Київради.

"Відповідно до проекту рішення, комунальна організація "Музей історії міста Києва" має оформити право постійного користування земельними ділянками орієнтовною площею 0,83 га, що розташовані в межах вулиці Набережно-Хрещатицької, Набережного шосе, Боричівого узвозу та Володимирського узвозу. Там пропонується розмістити музей", - йдеться у повідомленні.

Водночас зазначається, що для цього необхідно припинити договір в інвестором будівництва торгово-розважального центру і зробити зазначений об'єкт предметом комунальної власності.

Депутат Київради Сергій Гусовський заявив, що земля, де збиралися збудувати ТРЦ, не має власника і, до того ж, неоформлена.

"Існує інвестор, який фінансує роботи і це передбачає функціювання багатофункціонального торговельного комплексу. І власник там по великому рахунку зараз відсутній, бо навіть не оформлена земля. Мова йде про принципове і фундаментальне питання для столиці — стати власником цього об’єкту і розмістити там повноцінний музей історії міста Києва", - сказав він.

Також мають продовжуватися археологічні розкопки, які проводив "Центр археології Києва Інституту археології НАН України".

Гроші чи історія: ТСН.Тиждень з'ясує долю древньокиївських садиб, знайдених на Поштовій площі

Гроші чи історія: ТСН.Тиждень з'ясує долю древньокиївських садиб, знайдених на Поштовій площі

Нагадаємо, кілька років тому в Києві на Поштовій площі під час реконструкції наштовхнулися на вулицю ХІ-ХІІ століття. У цьому районі відбувалося Хрещення Русі.

Як зазначається у сюжеті ТСН.Тиждень, все це може зникнути, бо інвестор, який будує під площею торговельний центр, має встановити плиту, по суті, зруйнувавши усі раніше знайдені знахідки.  

Повʼязані теми:

Наступна публікація