Родичі загиблих на Інститутській просять перенести меморіал пам'яті Небесної сотні

Родичі загиблих на Інститутській просять перенести меморіал пам'яті Небесної сотні

Через конструкції відтворити те, що відбувалося тут 20 лютого 2014, не є можливим.

Заради Небесної сотні перенести меморіал пам'яті просять родичі загиблих на Інститутській, адвокати родин та слідчі Генеральної прокуратури. Усе задля слідчих експериментів на Алеї Небесної сотні, які невдовзі стануть неможливими. Уже за три дні мають оголосити ім’я підрядника зі зведення Музею Революції гідності, йдеться в ТСН.16.45.

Фото на камені, дерев’яний хрест - сюди несуть квіти та лампадки, тут моляться, плачуть та згадують. Місце пам'яті на Інститутській і його треба прибрати. Тимчасово. Про це просять родичі родин Небесної сотні.

«Тут загинуло багато людей, і мій син, потім буде неможливо зрозуміти, звідки летіла куля. А мені це дуже важливо. Тому я пішов на це, аби тимчасово демонтувати цей меморіал, а потім повернути на місце», - каже батько загиблого Устима Голоднюка.

20 лютого наступного року – п’ятиріччя з моменту розстрілів людей, до того часу тут має з’явитися Музей Революції гідності, і тоді слідчі експерименти на Інститутській стануть непоказовими.

 «Його будівництво передбачає зміну ландшафту Інститутської, безповоротню зміну», - кажуть рідні загиблих.

Тимчасово прибрати все потрібно, аби зробити 3D-моделювання. Це зроблено вже щодо кількох загиблих, але смерть хлопців, які загинули саме тут, так і залишилася недослідженою.

Тимчасовий меморіал пам'яті Небесної сотні просять перенести задля проведення слідчих дій

Тимчасовий меморіал пам'яті Небесної сотні просять перенести задля проведення слідчих дій

На місці, де зараз стоїть меморіал, загинуло 15 людей. Проте через ці конструкції відтворити те, що відбувалося тут 20 лютого 2014, не є можливим.

Слідчі кажуть про необхідність повторних експериментів заявляли ще влітку. У тому, що тимчасовий меморіал досі на місці, слідчі звинувачують міську адміністрацію. Там уже офіційно відповіли, заявка на демонтаж до них надійшла тільки 6 днів тому, та й цих пам’ятних конструкцій в них на балансі немає.

«Вказані конструкції тимчасового меморіалу та хреста біля верхнього виходу станції метро «Хрещатик» на вулиці Інститутській не перебувають на балансі будь-яких структурних підрозділів та/або комунальних підприємств КМДА», - сказано у відповіді мерії.

Меморіал встановили без документів та дозволів, тому активісти переживають, а раптом, якщо його приберуть, то вже потім не повернуть.

За ці 4,5 року Інститутська змінилася - зникли дерева, стовпи, лайтбокси. Відреставрувалися фасади, коли тут з’явиться меморіал, ця вулиця звісно матиме історичне значення, проте не матиме користі для слідства.

Дозвіл на переміщення вже надав директор меморіального комплексу «Героїв Небесної сотні», музей тепер теж заручник ситуації, через три дні отримає підрядника, та чи зможуть розпочати будівництво?

Родичі розуміють - ці слідчі експерименти не дадуть відповіді,  хто саме стріляв. Лише звідки і як летіли смертоносні кулі. І для них це теж важливо.

Повʼязані теми:

Наступна публікація